içinde

Peter Schiff, Durgunluk Derinleşirken Bitcoin Çöküşü Öngörüyor

Bear, bitcoin

Ekonomist Peter Schiff, başta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olmak üzere kripto paralara yönelik yeni tahminlerde bulundu. 

ABD’nin resesyona girme ihtimali yükseldikçe, paralel olarak kripto piyasalardaki satış baskısı da artıyor. Peter Schiff, durgunlukla birlikte artan likidite ihtiyacında kripto para satışları derinleşecek yorumunda bulunurken, Bitcoin’nin (BTC) $20.000 seviyesine ve Ethereum’un (ETH) da $1.000 noktasına kadar düşeceğini iddia ediyor.

Euro Pacific Capital’in baş ekonomisti Peter Schiff, kripto para piyasasına yönelik yeni tahminlerini Twitter hesabı aracılığıyla açıkladı. Ekonomistin yorumları şu şekilde oldu;

“Bu kripto için zor bir hafta sonu olabilir. Bitcoin $20.000’a, Ethereum ise $1.000’a düşmeye hazır görünüyor. Eğer öyleyse, yaklaşık 20 bin dijital token’ın piyasa değeri, yaklaşık 3 trilyon dolardan 800 milyar doların altına düşecektir. Bu düşüşü satın almayın. Çok daha fazla para kaybedersiniz.”

https://twitter.com/PeterSchiff/status/1535599786870587395

Ekonomist Peter Schiff’in yorumları şu şekilde devam ediyor,

“Faturaları ödemek için Bitcoin satma ihtiyacı, durgunluk derinleştikçe ve birçok HODLer’lar işini kaybettikçe daha da kötüleşecek. Gıda ve enerji fiyatları yükselirken, maaş çeki olmayan uzun vadeli alıcılar satış yapmak zorunda kalacak. Marketler ve benzin istasyonları Bitcoin kabul etmiyor. Covid sırasında Bitcoin düştüğünde kimsenin satış yapmasına gerek yoktu. Tüketici fiyatları çok daha düşüktü ve HODL’lar teşvik ödemeleri aldı.”

“İnsanlar FED’in, enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını çok fazla artırması ve ekonomiyi resesyona sokmasından endişe ediyor. Endişelenmeleri gereken şey, faiz artırımlarının enflasyonu düşürmeye yetip yetmeyeceği değil, aksine ekonomiyi çökerteceği olmalıdır.”

Peter Schiff’in iddialarına karşılık, ABD’de giderek artan sayıda market ve benzin istasyonu kripto paraları kabul etmeye başladı. ABD’li Sheetz şirketi, Mayıs 2021’de Bitcoin (BTC) kabul eden ilk market zinciri oldu. Bununla birlikte ülkedeki bazı market ve benzin istasyonlarında Bitcoin ATM’leri kurulmaya başlandı. Diğer taraftan, yakın tarihli bir Deloitte anketinde çıkan sonuca göre, ABD’li işletmecilerin ezici bir çoğunluğu (yaklaşık %75), önümüzdeki 2 yıl içinde ödeme aracı olarak kripto paraları kabul etmeye sıcak bakıyor. 

Ayrıca Schiff’in Bitcoin’in (BTC) hep satışla karşılaşacağı veya yeterli alıcı bulamayacağına dair yorumu da tamamen doğru değil. Bu yılki fiyat düzeltmesinin ortasında, 10K BTC veya fazlasına sahip Bitcoin (BTC) balina adresleri sürekli olarak cüzdanlarına daha fazla BTC ekliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Celsius, Para Çekme İşlemlerini Duraklattı

Dogecoin

Dogecoin (DOGE), ATH Seviyesinden %91 Değer Kaybetti