in

Peter Schiff: Bitcoin Yatırımcıları Boğa Tuzağına Yakalanabilir!

Bitcoin’de Neler Oluyor? Analistlerden Bitcoin (BTC) Değerlendirmesi

Bitcoin (BTC), Mayıs ayı başlarında ve Nisan 2022 boyunca ciddi bir düşüş yaşadıktan sonra geçen hafta yaklaşık 30.000 dolar seviyelerini konsolide ederek yatırımcılarına umut verdi.

Bununla birlikte, 18 Mayıs Çarşamba günü, ABD hisse senedi piyasasında güçlü bir düzeltmenin ardından BTC fiyatı, bir kez daha 29.000 doların altına düştü.

Popüler Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, bunu yatırımcılar için klasik bir boğa tuzağı olarak adlandırıyor.

Bitcoin’in bu kadar iyi durumda kalmasına şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Ama BTC holder’ları, bu durumu üzerilerine almasınlar. Piyasa, yatırımcılara dibi satın almak için asla bu kadar zaman vermez. Bunun, bir sonraki büyük düşüşten önce mümkün olduğunca çok sayıda alıcıyı cezbetmek için bir boğa tuzağı olması daha muhtemel.

Birçok analist, Bitcoin’in uzun vadede enflasyon riskinden korunmak için iyi bir yatırım işlevi görebileceğinden bahsediyor; ancak Schiff’e göre bu doğru değil.

Yükselen gıda ve benzin fiyatları, Bitcoin fiyatları üzerinde aşağı yönlü daha fazla baskı oluşturacaktır. Bunun nedeni, yiyecek satıcılarının ve benzin istasyonlarının yiyeceklerini veya yakıtlarını Bitcoin ile takas etmeyecek olmasıdır. Bu nedenle, Bitcoin sahipleri yakında yemek yemek ve araba kullanmak isterse bunları karşılayabilmek için değerli Bitcoin’lerini satmak zorunda kalacaklar!

Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Birçok analiste ve elde edilen verilere göre; Bitcoin, Wall Street’teki Nasdaq 100 endeksini yakından takip ediyor gibi görünüyor. Bu nedenle; Nasdaq cephesinde yüksek ihtimalle yaşanacak daha fazla düzeltme dahilinde Bitcoin, bir atılım içinde olabilir. Kripto analisti Lark Davis, Nasdaq’ın zaten tepeden %28’i düzelttiğinine değiniyor.

Nasdaq 100 ($ndx), ayı piyasasında ATH seviyesinin %28 altında işlem gördü, 12.100’de destekten düştü. Bir sonraki ilgili destek, 11.000’de %8 daha düşük olacak.

Daha fazla öz sermaye sıkıntısı = Bitcoin için daha fazla acı

Lara Davis, 17 Mayıs Salı günü, Bitcoin’in önemli desteği olan 12.100’ün altına düştüğünü de belirtiyor. Böylece, hem Wall Street’te hem de Bitcoin’de daha fazla kayıp yaşanabileceğini söyleyen Lara Davis şunları söylüyor:

BTC fiyatı 28.000 doların altına düşerse bir sonraki destek seviyesi 22.000 dolar olacak. Bu, altcoin’lerin ileride daha fazla acı çekebileceği anlamına geliyor.

Podcaster ve The Pomp Letter’ın yazarı, kripto fenomeni Anthony Pompliano, 18 Mayıs’ta bir Bitcoin’in yaklaşık 8,545 dolara mal olduğu 1 Mart 2020’den bu yana Bitcoin’in yaklaşık %340 artmasına değindi.

Bitcoin, 1 Mart 2020’den bu yana %340 arttı. Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları para birimlerini tarihi bir oranda devalüe ederken, bu süreçte öne çıkan tek bir varlık var. Bitcoin, milyarlarca insanı disiplinsiz para politikasından koruyan bir tasarruf teknolojisidir.

Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı saatlerde son 24 saatte %2.28’lik düşüşle 29159.31$’dan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

Kripto Çöküşünün Kazananı

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Kritik Seviyelerde I Güncel Fiyat Analizi