içinde ,

Peter Schiff: Bitcoin (BTC) Daha Fazla Düşecek!

Microstrategy

Euro Pacific Capital CEO’su, SchiffGold’un kurucusu, fon yöneticisi ve podcast yayıncısı Peter Schiff, Bitcoin fiyatını değerlendirdi ve Bitcoin’inin geleceğiyle ilgili görüşlerini dile getirerek kripto topluluğunun dikkatini çekti.

”Goldbug” Schiff, 22 Ağustos Pazartesi günü CNBC’de yapılan açıklamaların Schiff’in görüşüne göre bazı iyilikler isteyen kripto endüstrisinin içindekiler ve büyük reklamcılardan kaynaklandığına inanıyor. Peter Schiff, Bitcoin balinalarının niyetinin CNBC izleyicilerini kripto satın almaya teşvik etmek olduğunu ve kripto endüstrisi ile ilgili hisse senetleri olduğunu varsayarak yakında başka bir Bitcoin düşüşlerinin yaşanabileceği konusunda uyardı.

CNBC bütün sabah Bitcoin’i pump’ladı. Bu, ağdaki büyük reklam verenlerin yani kripto endüstrisinin içindekilerin bazı iyilikler aradığı anlamına gelmelidir. CNBC izleyicilerinin, kripto ve kripto ile ilgili hisse senetleri satın almaya yönlenmeleri isteniyor. Dump için hazır olun!

Schiff’in bu yılın başlarındaki düşüş uyarıları değerlendirilirse Schiff’in Bitcoin ve Ethereum hakkındaki düşüş tahminlerinin neredeyse büyük ölçüde gerçekleştiği yorumu yapılabilir.

Schiff, resmi Twitter hesabında haziran ayının başlarında, Bitcoin’in muhtemelen 20.000 doları test edeceğini, Ethereum’un ise beklentilerine göre 1.200 dolara düşeceğini söylemişti. 16 Haziran’da Schiff, BTC ve ETH’nin tahmin ettiği değerlere gerçekten çok yaklaştığı için bu tahminleri neredeyse %100 oranında doğru olduğunu söyleyen bir tweet paylaştı.

Ayrıca 20 Ağustos Cumartesi günü, bir Bitcoin grafiğinde oluşan iki düşüş modeli hakkında bir tweet yayınladıktan sonra Bitcoin’in düşmeye başladığını belirtti. Daha sonra ise tweet’i yayınladıktan sonraki beş gün içinde lider kripto fiyatının %14 düştüğünü söyledi. Altından çok BTC hakkında paylaştığı tweet’lerle öne çıkan Peter Schiff, Twitter’daki insanların onu FUD (korku, belirsizlik, şüphe) yaymakla suçlamaya başladıklarından ve düşüş tahmini için onunla alay ettiğini söylüyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’nin CEO’su CZ ise Peter Schiff’e uzun süredir destekçisi olduğu altından çok Bitcoin hakkında tweet attığı için ironik bir şekilde teşekkür etti.

Peter, altından çok Bitcoin ile ilgili tweet atıyorsun. Teşekkür ederiz!

Bu yazının hazırlandığı sıralarda Bitcoin (BTC), son 24 saatteki %0.74’lük düşüşle 21.427 dolardan işlem görüyor. Ethereum (ETH) ise bu yazının hazırlandığı sıralarda son 24 saatteki %1.01’lik düşüşle 1.662 dolardan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

kriptopara

DevCon’un Türkiye’de Düzenlenmesi için Kampanya Başlatıldı!

Kripto Piyasası Jackson Hole Etkinliğine Odaklandı