Peter Schiff: Bitcoin Almadığım İçin Pişmanım, BTC Fiyatı 100.000 Doları Görecek

Sürekli olarak Bitcoin varlığına eleştiri yapan Peter Schiff, Bitcoin fiyatının 100.000 dolar seviyesine ulaşabileceğini şaşırtıcı bir şekilde kabul etti.

Euro Pacific Capital broker-dealer şirketinin CEO’su, daha önce kriptopara birimine yatırım yapmadığı için pişmanlık duyduğunu dile getirdi. Schiff, 2008 ekonomik krizini tahmin etmesi ve bir “gold bug-altın böceği” olmasıyla ünlüdür. Bitcoin ve altcoinleri eleştirmek için her fırsatı değerlendiren bir kişi olarak tanınmaktadır.

Bitcoin (BTC) ve Peter Schiff İlişkisi

Yakın tarihli bir röportajda Schiff, Bitcoin hakkındaki olumsuz duruşunu yineledi. Varlığın, küresel bir ödeme aracı olma hedefine asla ulaşamayacağını iddia etmişti. Ek olarak, Bitcoin’in yüksek volatil yapısı nedeniyle hiçbir ev sahibinin dijital para birimini kira olarak kabul etmeyeceğine dikkat çekti.

Schiff ayrıca altının kullanım açısından Bitcoin’den daha iyi çalıştığını sözlerine ekledi. Altın, Olimpiyat madalyaları, elektronik ve hatta uzay endüstrisinde kullanılır. Ayrıca tarihsel olarak Bitcoin’den farklı bir ödeme aracı olarak kullanılmıştır. Ancak Schiff, dijital varlığın altının performansının üzerine çıkarak en iyi performans gösteren varlıklar arasında olduğu gerçeğine itiraz edemedi ve şunları ifade etti:

Keşke ilk duyduğumda Bitcoin almış olsaydım. Bu çok büyük bir hataydı. Bitcoin’e 100.000 dolar ayırabilir miydim, evet ayırabilirdim. Demek istediğim, kötü sonlanan diğer şeylere 100.000 dolar ayırdım. Şimdi ise Bitcoin milyarderlerinden biri olabilirdim, açıkçası bunu çok önceden biliyordum. Zamanı geri alabilseydim, yapacağım şeylerden biri Bitcoin almak olurdu.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin

Bitcoin, Dijital Göçebeler ve Vatandaşlığın Değişen Temelleri

Venus

Venus Protocol (XVS) Nedir?