içinde ,

Peter Schiff: Bitcoin 10.000$’a Düşecek!

Tanınmış Bitcoin düşmanı olarak anılan SchiffGold başkanı Peter Schiff, Bitcoin’in 30.000 dolardan 10.000 doların altına düşebileceğine inanıyor.

Schiff, Bitcoin 35,000$’da işlem görürken Bitcoin’in 10.000 doların altındaki olası çöküşüyle ​​ilgili daha önceki açıklamasını tekrarlamak için Twitter’da paylaşımda bulundu.

BTC’nin 30.000 dolar seviyesinin altına düşmesi durumunda yakında 10.000 doların altına düşeceğini tweetledi. Tweet’i attığı sırada Bitcoin 35.000 dolardan işlem görüyordu.

Peter Schiff BTC Anketi Başlattı

Euro Pacific Capital’in CEO’su ve baş küresel stratejisti ve SchiffGold’un başkanı Peter Schiff, küresel kripto para birimi Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesinin altına düşebileceği bir koşul belirledi.

Schiff, tweetinde bunun gerçekleşmesi için Bitcoin’in 30.000 dolarlık fiyat çizgisinin önemli ölçüde altına düşmesi gerektiğini belirtti.

Takipçileri arasındaki Bitcoin sahiplerinin, BTC’nin düşmeye devam etmesi ve 30.000 doların altına düşmesi durumunda nasıl hareket etmeyi planladığını öğrenmek için bir Twitter anketi başlattı.

Ankete toplam 33.425 kişi katıldı ve %54’ten biraz fazlası “HODL yapacağım” seçeneğini seçti.

Ankette oy kullanan kişilerin %10.5’i BTC’yi daha sonra geri satın almadan satmayı planlıyor ve yüzde 15’i Bitcoin’lerini şimdi sattıktan sonra daha ucuza geri almayı planlıyor.

Yaklaşık %20’si Bitcoin’in 30.000 dolarlık bölgenin altına düşmeyeceğine inanıyor.

Bitcoin Düşüşü

Bitcoin son 24 saatte %4.66 düştü ve bu yazı yazıldığı sırada 33,500$’dan işlem görüyor.

Başka bir tweet’te Schiff, bu BTC düşüşünün diğer risk varlıklarının da zayıflığını gösterdiğini ve bu nedenle borsa vadeli işlemlerinin şimdi eskisinden %1 daha düşük işlem gördüğünü belirtti.

Schiff, yatırımcıların yakında FED tarafından yapılan faiz artırımlarının enflasyonu düşürmek yerine durgunluğa yol açacağını anlayacakları için en sevdiği varlık olan altının yakın gelecekte artacağını iddia ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. KoinSaati İçerik Editörü

XRP

Japonya’nın SBI Grubu, XRP’yi Kabul Ediyor! Ripple (XRP) Güncel Fiyat Analizi | 09.05.2022

Charles Hoskinson: “ADA, Ayı Piyasasında”