içinde ,

Peter Brandt: “Biden’ın Başkan Seçilmesi Bitcoin İçin Olumsuz Etkiler Yaratabilir”

Kripto para analistlerinin ve uzmanlarının, Kasım 2020 başkanlık seçimimi kazandıktan sonra Başkan Joe Biden’ın ihtiyaç duyulan düzenlemeleri gerçekleştireceği ve kripto piyasasını yeniden şekillendireceği konusundaki düşünceleri haklı çıktı.

24 Nisan tarihinde uzman borsacı Peter Brandt Twitter sayfasında Biden yönetiminin kripto piyasasında istenmeyen etkiler yaratabileceği hakkında bir paylaşımda bulundu.

https://twitter.com/PeterLBrandt/status/1385961995543867396?s=20

Brandt, Biden’ın gelir vergisi önerisine ilişkin makale içeren bir Wall Street Journal linki paylaştı. Şimdilik hala bir öneri olsa da eğer kabul edilirse, 1 milyon dolar ve daha fazla kazanan yatırımcıların gelir vergisi oranını %20’den neredeyse %40 seviyelerine çıkaracak. Bazı eyaletlerde %55 seviyelerine kadar çıkacağını belirtti. Verginin ikiye katlanması, hükümet harcamaları için 370 milyar dolar getirecek.

Bu çok yüksek geliri olan ailelerin yatırım planlarını değiştirmeye zorlanacağını ve işletme sahiplerinin varlıklarını çocuklarına devretmelerinin zorlaştığı anlamına geliyor.

Muhtemelen bu tarihteki en büyük vergi artışı olacak. Biden gelir vergisi önerisini ilk kez açıkladıktan sonra Bitcoin fiyatının %10’dan daha fazla düşüş gösterip 50.000 USD’nin altına düşmesine şaşmamak gerek. Ethereum ve Ripple gibi diğer kripto paralar da bu haberlerden olumsuz etkilendi.

Bu görüşlerine rağmen Brandt, Bitcoin’in uzun vadede artacağına inandığını da attığı tweet ile belirtti.

Kaynak: zycrypto

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Volkan Atan tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Mezun olduğundan beri özel sektörde farklı alanlarda kendini geliştirmektedir. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir. Kripto para sektörüyle 2021 yılında tanışmıştır.

Blockchain Teknolojisinin Kullanıldığı 20 Farklı Alan

Coreto

Coreto (COR) Nedir? Nasıl Satın Alınır?