in , ,

Pera Wallet Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Pera wallet

Pera Wallet, Algorand blok zincirinde saklamanın, satın almanın ve takas etmenin en kolay ve güvenli yolu olmak için çıkarılmıştır.

16 Şubat 2022’de Algorand Cüzdan yeni bir marka olan Pera Wallet adı altında yeniden hizmete girdi. Bu, yeni bir isim ve logodan çok daha fazlasıdır; Algorand ekosistemindeki en popüler cüzdanı, yol haritasına, ortak entegrasyonlara ve topluluğa yeniden odaklanarak yeniden piyasaya sürüldü.

Yepyeni görünümüne rağmen Pera Wallet’ın arkasındaki ekip, son 3 yıldır Algorand Cüzdan’ı oluşturan ve bakımını yapan ekiple aynı. Hipo, Algorand ile iş birliği içinde 2019 yılında piyasaya çıktığından beri sevilen cüzdanı geliştiriyor. Pera Wallet’a geçişle birlikte Hipo, mobil uygulamaları ve altyapıyı tasarlamaya ve geliştirmeye devam ederken operasyon ve ortaklık entegrasyonlarını da üstleniyor.

Pera Wallet

Pera Wallet’ın açık kaynak geliştirme ve Algorand ekosistemindeki diğer ürünlerin ana ortağı olma taahhüdü de değişmeyen bir diğer husustur.

Algorand, çevresel etkiyi en aza indirmeye odaklanan yeşil bir blok zinciridir. Pera Cüzdan bu ekosistemin anahtarıdır.

Eşsiz konsensüs mekanizması ile Algorand, diğer tüm blok zincirlerinden çok daha fazla enerji verimlidir ve küçük karbon ayak izini ClimateTrade ile ortaklaşa dengeleyerek daha da ileri gidiyor. Algorand blok zinciri 2021’den beri karbon negatiftir.

Pera Wallet

Algorand blok zinciri ile Pera Wallet NFT’ler içinde merkeziyetsiz bir cüzdan özelliği sunar. Pera Wallet ile NFT’lerinizi gönderin, alın, saklayın ve görüntüleyin. Ayrıca bunları web üzerinde görüntülemek ve paylaşmak için Pera Explorer’ı kullanabilirsiniz.

Pera Wallet 5.40 Serisi

ASA profilleri

ASA ayrıntıları ekranına dokunarak ve Hakkında sekmesini görüntüleyerek hesabınızdaki her bir ASA hakkında ayrıntılı bilgileri görebilirsiniz. Varlıklarınızı güvenle gözden geçirebilir ve her bir varlık hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

ASA Doğrulama Rozetleri ve Simgeleri

5.4.0 serisi, ilgili her ekranda Doğrulanmış, Güvenilir ve Şüpheli rozetlerini pano genelinde göstermek için tam destek sağlar. Ek olarak, Pera artık daha kolay tanımlama için ASA için doğrulanmış simgeyi de gösteriyor.

Pera Wallet Nasıl Kullanılır?

Pera Walleti her biri kendi benzersiz adresine, yedek ifadeye ve varlıklara sahip hesaplardan oluşur. Bu terimleri daha önce duymadıysanız aklınızın karışmaması için hızlı bir inceleme:

◾️Adresiniz, hesabınızı herkese açık olarak tanımlamak için kullanılan benzersiz bir dizedir. Siz (veya başkaları) hesabınıza varlık göndermek istiyorsanız kullanacağınız şey budur. Adresiniz şöyle görünecek: RL6VDLXCN5G7N2GRTS7YLVDSFT4PVBBUOVTVS7T26OQ5MLXYQKRMI5ADXY

◾️Kurtarma parolanız (yedekleme ifadesi veya kurtarma ifadesi olarak da adlandırılır), hesabınızı kurtarmanıza olanak tanıyan 25 kelimelik dizedir.

Yedekleme ifadenizi doğru bir şekilde kaydetmek ve güvenli bir şekilde saklamak ÖNEMLİDİR. Bir Algorand hesabını kurtarmanın tek yolu bu yedekleme ifadesidir.* Erişimi olan herkes hesabınızın tüm kontrolünü ele geçirebileceğinden, yedekleme ifadenizi asla paylaşmayın**.

◾️Varlıklarınız, Algos ve USDT, USDC vb. gibi diğer Algorand Standart Varlıkları (ASA’lar) içerecektir. Bu yazı, Pera Wallet’da nasıl yeni bir Algorand Cüzdan Hesabı oluşturacağınızı ve kullanacağınızı açıklamaktadır.

Pera Wallet uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra sağ üstte gördüğünüz “+” işaretine tıklayın.

Cüzdanınıza bir hesap eklemek için “I want to create an acoount” kısmını seçin.

“Create a new acoount” kısmını seçin.

Pera Wallet

Bu noktada, size yaklaşan yedekleme süreci hakkında bilgi veren birkaç ekran göreceksiniz. **Parolanızı yazmaya ve güvenli bir şekilde saklamaya hazır olmak için lütfen bu ekranları dikkatlice inceleyin.**

Hesap oluşturmaya genel bakış ekranını gözden geçirin ve “I Understand”a dokunun.

Pera Wallet

“I’m ready to Begin” kısmını seçmeden önce önemli hazırlık ayrıntılarını gözden geçirin.

Pera Wallet

Bu noktada 25 kelimelik kurtarma parolanızı göreceksiniz. Uygulama ekran görüntüsü almayı engellemiştir. Geleneksel yöntemler ile 25 kelimenizi kağıt kalem kullanarak not etmelisiniz. Birinin bu 25 kelimeye erişimi cüzdanınıza erişebileceği anlamına gelir.

25 kelimenizi doğruladıktan sonra “Next” kısmını seçin ve devam edin.

Hesabınıza bir ad verin: Bu noktada, kolaylık olması için hesabınıza bir ad verebilirsiniz. Farklı hesaplarınız arasında düzenli kalmanıza yardımcı olacaktır. Bu, blok zinciri ile hiçbir şekilde etkileşime girmez.

Bu kadar! Yeni oluşturulan hesabı Hesaplar görünümünde görmelisiniz. İlk kez bir hesap oluşturuyorsanız, yalnızca 1 hesap görürsünüz. Artık Uygulamada gezinebilir, Algos veya diğer varlıkları ekleyebilir ve diğer cüzdan adreslerine işlem gönderebilir/alabilirsiniz.

NOT: Pera cüzdan, saklama gerektirmeyen bir cüzdandır, yani hesabınızın ve içindeki varlıkların yönetimi üzerinde tam kontrol sizde (ve sadece siz) vardır. Başka hiçbir kişi veya kuruluşun hesaplarınıza erişimi yoktur. Bu aynı zamanda hiçbir şirketin veya hükümetin hesabınızın kontrolünü ele geçiremeyeceği anlamına gelir. Varlıklara yalnızca 25 kelimelik parolaya sahip olan kişi erişebilir. Ancak bu güç beraberinde sorumluluğu da getirir. Hesabın kilidini açan 25 kelimelik kurtarma parolanızı kaybederseniz kimse size erişim izni veremez.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

MES tarafından yazıldı.

DeFi Alanında Yaşanan Son Gelişmeler

Bitcoin (BTC) Fiyatı Düşmeye Devam Edecek mi?