in ,

PEPE, SHIB’e Kıyasla Daha Hızlı Büyüme Gösteriyor

Kripto analiz şirketi Messari’nin verilerine göre PEPE, Shiba Inu (SHIB) dahil olmak üzere emsallerini geride bıraktı. 

Kripto analiz şirketi, PEPE için sahip başına ortalama değerin, SHIB ile kıyaslandığında benzer ancak hızlandırılmış bir büyüme modeli gösterdiğini belirtti. PEPE sahipleri, altcoin’in sadece birkaç hafta içinde yaklaşık %5.000.000’luk artış göstermesiyle birlikte muazzam karlar elde etti. Bu kayda değer artış, 0,00000431 dolarlık zirve fiyatla doruğa ulaşarak Nisan ortasında piyasaya sürülmesinden sadece üç hafta sonra varlığa 1,8 milyar dolarlık bir piyasa değeri kazandırdı. 

Kendi zirvesini gören PEPE, düzeltme yaşayarak %62 değer kaybetti. PEPE’nin dikkat çekici performansına ek olarak, viral bir tweet, PEPE’nin 1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşma hızını vurguladı. SHIB’in 279 gün, Ethereum’un 287 gün, Bitcoin’in 1.579 gün ve Dogecoin’in 2.585 gün gibi şaşırtıcı bir sürede ulaştığı bu kilometre taşına PEPE’nin ulaşması sadece 19 gün sürdü. 

Yine de bu umut verici rakamlara rağmen, kripto para piyasasının değişken ve öngörülemez doğasını belirtmek önemlidir, özellikle de hype odaklı memecoin’ler söz konusu olduğunda. 

Popüler kripto varlık bu yazının yazıldığı sırada, son 24 saatte yaşadığı %8.56’lık düşüşle 0.000001535 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Lido DAO (LDO) Nedir? Nasıl Alınır?

ORC-20, DRC-20, BRC-20 ve SRC-20 Nedir?