Pepe Ekibinden Açıklama Geldi

Son dönemde öne çıkan meme coin Pepe’nin (PEPE) geliştiricisine ait bir cüzdandan belirli borsalara milyonlarca token aktarıldı. Bu gelişmelerin ardından varlığın fiyatı düşerken konuya dair topluluktan açıklama geldi. İşte detaylar!

Geçtiğimiz aylarda hızlıca yükselişe geçen Pepe’nin arkasındaki ekibe ait bir cüzdanın OKX, Binance, Kucoin ve Bybit borsalarına milyonlarca dolarlık token aktarması birçok soruyu beraberinde getirdi. Geliştirici cüzdandan borsalara 15 milyon dolar değerinde 16 trilyondan fazla PEPE aktarıldı. Trilyonlarca PEPE’nin borsalara aktarılması sosyal medyada anonim bir kullanıcının yaptığı paylaşımın ardından dikkat çekti.

Tüm bu gelişmelerin ardından PEPE ekibinden konuya ilişkin açıklama geldi.

“Dün 24 Ağustos 2023’te $PEPE multi-sig CEX’te bir dizi beklenmedik işlem gerçekleşti.” diyerek açıklamasına başlayan topluluk konuya ilişkin noktalara değindi.Yaklaşık 16 Trilyon PEPE tokeninin çeşitli kripto borsalarına aktarıldığı ve gerekli imzalayan sayısının 2/8 cüzdana düşürüldüğü iddialarını kabul eden ekip, “Şu anda 10 Trilyon Token ve bu tokenlar güvenli ellerde” şeklinde açıklama yaptı.

Dün çoklu imzadan çalınan tokenların çoğunun/tamamının hızlı bir şekilde OKX ve Binance’de satıldığı görülüyor. Ekip bu konuya ilişkin “Çoklu imzada kalan 10 trilyon token, eski çoklu imzadan yeni bir cüzdana aktarılacak ve burada yanma meydana gelene kadar güvenli bir şekilde saklanacak.” şeklinde açıklık getirdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Bitcoin Fiyat Tahmini: SEC Belirsizliği Ortasında BTC’nin Düşüş Trendine Bakış

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri