in ,

Pentoshi: Bitcoin (BTC) Hâlâ Ayı Piyasasında!

Bitcoin, Ayı,

30 Mayıs Pazartesi günü itibariyle 9 haftalık düşüşünü sonlandıran Bitcoin (BTC), haftaya yükseliş ile başlamıştı. Ancak; Twitter’da Pentoshi olarak bilinen bir kripto analisti bunun bir Bitcoin boğa piyasasının başlangıcı değil, sadece bir ayı piyasası rallisi olduğunu söylüyor.

Son üç gün içinde Bitcoin ve diğer bazı kripto para birimleri, fiyatlarında büyük toparlanmalar gösterdi. Geçen hafta ABD hisse senetleriyle yaşanan büyük ayrışmadan sonra, Bitcoin toparlanmaya ve bazı analistlere göre 38.000 dolar seviyelerini yakalamaya çalışıyor.

Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı sıralarda 601 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile son 24 saatteki %0.36’lık düşüşle 31.574,62 $’dan işlem görüyor. Kimileri için Bitcoin’in son fiyat hareketleri bir sonraki boğa piyasasının başlangıcına işaret etse de bazı analistler için durum o kadar da parlak değil. Bunun yerine, piyasa bu aşamada sadece başka bir ayı piyasası rallisine işaret ediyor.

Haziran ayı çizelgelerine baktıktan sonra size iyi ve kötü haberler vereceğim. İyi haber şu ki BTC’nin aylık en yüksek seviyesi henüz Haziran ayı için gelmedi. Bu da daha yüksek fiyatlar göreceğimiz anlamına geliyor. Kötü haber de şu ki BTC henüz en düşük seviyesine de ulaşmadı. Bu da daha düşük fiyatlar göreceğimiz anlamına geliyor.

Pentoshi ve diğer bazı kripto analistlerinin görüşleri göz önüne alındığında BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerlediğini söylemek için henüz çok erken. Bununla birlikte; BTC fiyatı, Haziran ayı içerisinde şu an bulunduğu seviyeden daha yükseklere ulaşabilir. Ancak; yeni bir dip ihtimali de mevcuttur.

Bazı insanların bunu yeni bir boğa piyasasının başlangıcı olarak düşünmesini anlıyorum. Ama daha bir HH [önceki seviyeye göre daha yüksek tepeye ulaşmak] bile yapmamışken bunu boğa piyasası olarak yorumlamak doğru değil. Bir hafta önce “ralli yok”ken şimdi “yeni boğa piyasası”ndan bahsediliyor. Geçmiş döngüleri biliyorsanız bir HH olasılığının düşük olduğunu da biliyorsunuzdur.

Pentoshi takma adını kullanan kripto analisti şöyle yazıyor: ”Ayı piyasası rallileri acımasız olabilir. Düşündüğünüzden çok daha yükseğe çıkabilirler ama neredeyse her zaman bir LH [önceki seviyeye göre daha yüksek dip seviyesi] veya eşit yükseklikte biter. Bu benim için bariz bir ayı piyasası rallisiydi.”

Bitcoin İçin Kritik Seviyeler

Son Bloomberg raporu; Bitcoin’in toparlanmasının başka bir büyük düşüşten önce sadece bir aşama olabileceğini de belirtiyor. Bu nedenle; Bitcoin için kritik seviyelere dikkat edilmelidir. Rapora göre; Bitcoin, kilit destek seviyelerini koruyamazsa 22.000 $ seviyelerine düşme olasılığı vardır. Bloomberg Intelligence kıdemli piyasa yapısı analisti Jamie Douglas Coutts şunları söylüyor:

Bitcoin, önemli 30.000 dolar seviyesini tutabilirse 40.000 dolar seviyelerini test edebilir. Teknik olarak; 29.000 doların altına doğru bir kırılma, bir sonraki desteğin Mayıs ayının en düşük seviyesi 25.424 dolara ardından 200 haftalık hareketli ortalama 22.130 dolara düştüğü ikili tepe modelini doğrular.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

BNB Chain Yol Haritasını Güncelledi

STEPN Projesinin Kurucuları Kim?