PayPal, Kullanıcıların Kripto Para ile Ödeme Yapmalarını Sağlayacak Özelliği Başlattı

PayPal, Web3 firmaları için kripto ödemelerini kolaylaştıracak bir adım attı. Online ödeme devi PayPal, Web3 şirketleri için dijital para ödemelerini kolaylaştırmak amacıyla yeni bir özellik duyurdu. 

PayPal, “cüzdanların, dApp’lerin ve NFT pazaryerlerinin müşterilerinin ABD’de desteklenen kripto satın alma ve satmalarını sağlama şeklini basitleştirmeyi” amaçlıyor. PayPal On and Off Ramps adı verilen özellik, PayPal’ın ABD’li tüketicilerin PayPal ile desteklenen kriptoları alıp satmalarına olanak tanıyan mevcut hizmetiyle bir entegrasyonu sağlıyor.

Web3 satıcıları, PayPal On and Off Ramps özelliğine entegre olacak. Kurumlar, PayPal’ın güvenlik kontrollerinden, dolandırıcılık yönetimi, chargeback ve anlaşmazlıklara ilişkin araçlarından yararlanarak kullanıcı tabanlarını “hızlı ve kesintisiz bir ödeme deneyimi” aracılığıyla birbirine bağlayabilecek.

Bu, PayPal’ın yakın zamanda blockchain teknolojisini benimseme konusunda attığı en son adımdır. Daha önce ABD’li tüketicilerin Metamask ve Ledger ile entegrasyonları yoluyla doğrudan kripto para satın almalarını sağlamak için On Ramps’ı başlatmıştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Yapay Zeka Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Tencent Cloud, $ANKR ile Ortaklığını Duyurdu