PayPal, İngiltere’de Kripto Varlık Alım-Satım İşlemini Başlatacak

PayPal

PayPal, İngiltere’deki kullanıcıların ilk kez ödeme platformu aracılığıyla kripto varlık alım-satım işlemlerine izin verecek.

PayPal, yeni hizmetinin müşterilerin dört tür kripto varlığı arasından seçim yapmasına izin vereceğini duyurdu: Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash hem PayPal uygulaması hem de websitesi aracılığıyla alım-satıma sunulacak.

PayPal platformuna, gerçek zamanlı para birimi fiyatlarını gösteren ve sık sorulan soruları yanıtlamaya ve olası riskler de dahil olmak üzere kripto varlıkları hakkında daha fazla bilgi edinmeye yardımcı olacak eğitim içerikleri sunan yeni bir kripto sekmesi eklenecek.

cüzdan

Kripto varlıkları, regülasyon eksikliği ve değişken değer dalgalanmaları nedeniyle tartışmalı olmaya devam ediyor ve bazı eleştirmenler, kriptoların siber suçlular tarafından faaliyetlerini gizlemek için kullanıldığını savunuyor. PayPal’ın blok zinciri, kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu yetkilisi Jose Fernandez da Ponte, firmanın yeni hizmetinin daha fazla kullanıcıyı teknolojiyle tanıştırmaya ve kripto varlıkların dünyada oynayabileceği rolü daha iyi şekillendirmeye yardımcı olabileceğini ifade etti. Ponte konuşmasının devamında şunları ifade etti:

“Pandemi, paranın dijitalleşmesi ve dijital finansal hizmetlerin daha fazla tüketici tarafından benimsenmesi de dahil olmak üzere hayatımızın her alanında dijital değişimi ve yeniliği hızlandırdı. Küresel erişimimiz, dijital ödeme uzmanlığımız ve tüketici ve işletmelerle ilgili bilgimiz, sıkı güvenlik ve uyumluluk kontrolleriyle birleştiğinde, İngiltere’deki insanların kripto varlıklarını keşfetmelerine yardımcı olmak için bize benzersiz bir fırsat ve sorumluluk veriyor. Desteğimizi sunmak ve kripto varlıkların küresel finans ve ticaretin geleceğinde oynayacağı rolü şekillendirmeye anlamlı bir şekilde katkıda bulunmak için İngiltere’deki ve dünyadaki düzenleyicilerle yakın temas halinde çalışmaya devam etmeye kararlıyız.”

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Wax

Binance’ten Yeni Altcoin Listelemesi: Wax ($WAXP) Nedir?

Proton

Proton Kucoin’de Listeleniyor: $XPR Nedir?