in

Kripto, Finans Dünyasını “Yeniden Tanımlayabilecek”

PayPal CEO’su Dan Schulman, kripto alanı hakkındaki olumlu düşüncelerini aktardı. Schulman, dijital varlıklar, CBDC’ler ve stablecoinler ve dijital cüzdanlar arasındaki kombinasyonun finans dünyasının nasıl ilerlediğini açıklamakta kullanılabileceğini düşünüyor.

PayPal CEO’su verdiği demeçte şunları söyledi:

CBDC’ler, stablecoin’ler, dijital cüzdanlar ve kripto para birimleri aracılığıyla gelişmiş ödeme kullanımı arasındaki iş birliği sadece büyüleyici değil, aynı zamanda ileriye dönük finansal dünyanın çoğunu yeniden tanımlayabilecek potansiyelde.

Schulman, 29 Mart Salı günü Peres Barış ve Yenilik Merkezi’nde düzenlenecek uluslararası bir yatırım ve inovasyon konferansı olan Axis Tel Aviv’den önce CTech ile konuştu.

Röportajda Schulman, dijital varlıklar, CBDC’ler, stablecoin ve dijital cüzdanların kombinasyonunun para sektörünü yeniden şekillendirebilecek faktörler olarak gördüğünü yineledi. 

Konuşmasının devamında şu ifadeleri ekledi:

Kripto ve DLT gibi dijital teknolojinin, finansal sistemi değiştirip dönüştürebileceği konusunda çok heyecanlıyım. Kripto hakkında herkesin düşündüğü ilk şey çoğunlukla alıp satmak ve Bitcoin fiyatlarının günlük değişimini takip etmeye yönelik bilgiler oluyor.

Genel olarak aktarmak gerekirse, tüm kripto sektörü, Bitcoin’in USD değerini ve önümüzdeki aylar ve yıllardaki hareketlerinin tahminlerini izlerken Schulman bunun önemli olmadığını düşünüyor. Önemli olanın dijital varlık endüstrisinin değeri ve finans dünyasında olumlu bir etki yaratma yeteneği olduğunun altını çiziyor.

Kaynak: coinquora

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 16 Mart 2022

FED: Faizleri Artırma, Bilançoyu Daraltma Zamanı Geldi