in ,

PayPal CEO’su Açıkladı: Platformumuz Kripto Para Birimlerini Büyük Ölçüde Destekleyecek

PayPal; kredi kartı kullanmadan, internet üzerinden güvenli alışveriş yapmanızı ya da istediğiniz kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para yollayabilmenizi sağlayan, bir nevi online bankacılık sistemidir. PayPal’ın CEO’su Dan Schulman, PayPal’ın yeni kripto hizmetlerinin dijital varlıkların işletmeler tarafından benimsenmesini kolaylaştıracağını belirtti.

PayPal’ın CEO’su, daha fazla işletme ve tüketici “dijital ödemelere ve dijital para birimi biçimlerine” akın ettikçe kripto para birimlerinin insanlar tarafından genel kabullenmenin eşiğinde olduğuna inanıyor. CNBC ile yaptığı röportajda PayPal CEO’su Dan Schulman, COVID-19 salgınının dijital ödeme biçimlerine geçişi oldukça hızlandırdığını ifade etti. PayPal, devam eden dijital dönüşümün ön saflarında yer almayı oldukça önemsiyor.

PayPal,  Dijital Ödeme Şekillerinin Ödeme Platformlarıyla Entegresini Sağlayacak

Schulman, salgının ortasında “nakit kullanımının aniden azaldığını” belirterek, “tüketicilerin %40 ila %70’i artık nakit ile uğraşmak istemediğini” ifade etti.

PayPal

PayPal sadece insanların kripto para satın almasını ve tutmasını kolaylaştırmakla kalmayıp, aynı zamanda hizmet ve mevcut satıcı ödeme platformlarıyla entegre olarak işletmelerin dijital ödeme şekillerini kabul etmesine olanak sağlayacak.

PayPal CEO’su Dan Schulman verdiği demeçte şunları ifade etti:

“Mümkün kıldığımız şeylerden biri, yalnızca kripto para satın almayı, satmayı ve tutmayı kolaylaştırmak değil, aynı zamanda en önemlisi kripto para birimlerinin önümüzdeki yılın başlarında 28 milyon tüccarlarımız için gerçekleşecek her işlem için bir fon kaynağı olarak kullanılmasına izin vereceğiz. Bu, kripto para birimlerinin kullanımını büyük ölçüde artıracaktır.”

PayPal, kripto hizmetini başlatmadan önce küresel kuruluşlara ve merkez bankalarına danıştı. Schulman, bu para otoritelerinin kendi merkez bankası dijital para birimlerini veya CBDC’lerini serbest bırakmalarının sadece bir zaman meselesi olduğunu şu şekilde ifade etti:

“Artık Merkez Bankasının dijital para birimi formları yayınlayıp yayınlamayacağımız değil, ne zaman ve nasıl başlayacağımız önemli. Bence kripto para birimi ile daha fazla avantaj elde edeceksiniz.”

PayPal, yeni girişimi ilk duyurduktan sadece haftalar sonra, bu ayın başlarında ABD’de kripto ticaret hizmetlerini başlattı. Hizmetler önümüzdeki yılın başlarında küresel olarak kullanıma sunulmaya hazır olacak.

300 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan küresel ödeme PayPal, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini hızlı bir şekilde satın almaya devam ediyor. PayPal dolaşımdaki tüm yeni Bitcoin’lerin yaklaşık %70’ini satın aldı. Arz kıtlığı, Bitcoin’in geçtiğimiz ay hızlı değer kazanmasının ana nedeni olarak gösterilmişti.

Bitcoin’i en acımasız şekilde eleştirenlerden bazıları, dijital para biriminin doğal bir değerden yoksun olduğunu iddia ediyor. Schulman, bu sözleri söyleyenler için şunları söyledi:

“Tüm para türleri güvene ve bu güvenden gelen değerleri belirlemeye dayanır.”

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Kasım Ayı Boyunca Bitcoin Yükselirken Altın Neden Düştü?

BinanceTR AVAX Airdrop Etkinliği