in , ,

Paxos, Binance USD (BUSD) Basımını Durduracak mı?

New York regülatörleri, Paxos Global’e Binance USD (BUSD) üretimini durdurması için talimat verdi. Bu kararın ardından Paxos’un artık Binance için BUSD ihracı sağlamayacağı bekleniyordu. Binance cephesinden bu karara dair açıklama geldi.

Binance CEO’su CZ, Paxos haberinin yalan haber (FUD) olduğunu belirtti. Binance yaptığı açıklamada, Paxos’un mevcut BUSD varlıklarını yönetmeye devam edeceğini söyledi. Binance ve Paxos’un 2019’da piyasaya sürdüğü stablecoin’in New York mali düzenleyicisi tarafından onaylandığını hatırlattı.

Binance CEO’su CZ konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Binance, gelecekte BUSD’u desteklemeye devam edecek. Kullanıcıların zaman içinde diğer stablecoin’lere geçişini öngörüyoruz. Ve buna göre ürün ayarlamalarımızı yapacağız.”

Son gelişmelerin ardından Paxos, BUSD basımını durduracağını ve bu konu özelinde Binance ile ilişkisini sonlandıracağını açıkladı. Mevcut BUSD tokenleri en az Şubat 2024’e kadar tamamen teminatlı olup geri ödenebilir olacak.

“Yeni BUSD üretimi sonlandırılacak. Var olan tokenler en erken Şubat 2024’e kadar kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Müşteriler, fonlarını ABD doları olarak kullanabilecek veya BUSD tokenlarını Pax Dollar’a ($USDP) çevrilebilecektir.”

Binance Coin (BNB) fiyatı, bu son gelişmelerin ardından %7 düştü. Küresel kripto piyasası değeri, yılın başından bu yana ilk kez 1 trilyon doların altına düştü. Kripto piyasası değeri, son 24 saatte %3 düşerek 993 milyar dolara geriledi. Yazının kaleme alındığı saatlerde BUSD fiyatı, 0,999055 dolardan fiyatlanıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Trust Wallet, Deprem Bölgesi için Bağış Çağrısında Bulundu

Mechaverse (MC) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?