in

Paris Saint-Germain (PSG) Crypto.com ile Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

Fransız futbolunun dev kulübü Paris Saint-Germain (PSG), Crypto.com ile yeni bir sponsorluk anlaşması imzaladığını duyurdu.

Önümüzdeki birkaç yılı kapsayacak olan sponsorluk anlaşması ile Crypto.com takımın Resmi Kriptopara Platformu Ortağı olacak. Yapılan açıklamaya göre anlaşmanın büyük bir kısmı CRO (Crypto.com Coin) token’leriyle ödenecek.

Gerek kripto şirketleri ile imzalanan anlaşmalar gerek futbolcu transferleri olsun Paris Saint-Germain çok yoğun bir yaz dönemi geçirdi. Perşembe günü, Fransız kulübü, kendilerini dijital varlık kültürüne daha da entegre edecek başka bir anlaşma duyurdu.

Kulüp, Crypto.com ile birkaç yılı kapsayan yeni bir sponsorluk anlaşması imzalandığını duyurdu. Anlaşma gereği, Crypto.com PSG’nin Resmi Kriptopara Platformu Ortağı olacaktır. Ayrıntılar henüz kesinleşmedi, ancak anlaşmanın Crypto.com’un NFT platformuna özel PSG NFT’lerini piyasaya sürülmesini içermekte. Ek olarak, yapılan basın açıklamasında, sponsorluk anlaşmasının çoğunluğunun CRO token’ler ile Paris Saint-Germain’e ödeneceğini belirtildi.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek sponsorluk anlaşması hakkında şunları dile getirdi:

“Marka görünürlüğü, stadyum ve takım erişimi ve NFT’lerin işbirlikçi gelişimi ile dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarları için yeni ve heyecan verici deneyimler yaratacağımızdan şüphem yok.”

Crypto.com Spora Yatırım Yapmaya Devam Ediyor

Crypto.com büyük spor sponsorlukları imzalamaya devam ediyor. Crypto.com yalnızca PSG’nin resmi kripto sponsoru değil, aynı zamanda Ultimate Fighting Championship (UFC), Formula 1, İtalya futbol ligi Serie A ve IIHF Hokey Dünya Şampiyonası ile anlaşmalar imzaladılar. Şirket, F1 takımı Aston Martin Cognizant ile partnerlik ve NHL takımı Montreal Canadiens ile sponsorluk anlaşması imzalayan ilk şirket oldu.

Paris Saint-Germain’in Baş Partnerler Sorumlusu Marc Armstrong yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Crypto.com’u Paris Saint-Germain ailesine davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Yenilik için aynı tutkuyu ve en tepeye ulaşmak için aynı tutkuyu paylaşıyoruz. Bu ortaklıkla Paris Saint-Germain, yaşam tarzı, e-spor ve dijital alanlarda öncü olarak vizyonunu ve liderliğini bir kez daha ortaya koyuyor. Kriptoparalar için heyecan verici bir zaman ve kulübün tüm hayranlarına yeni deneyimler sunmak için Crypto.com ile çalışmak için sabırsızlanıyoruz.”

Ayrıca UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu hedefi olan PSG bu yaz Lionel Messi’yi transfer ederek dünya gündemine oturmuştu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bright Union Ekibi ile AMA Etkinliği

KoinSaati Akademi: dApp Nedir?