içinde

Paris Hilton, ParisHilton.eth Alan Adını Satın Aldı

Amerikan sosyetesinin önde gelen isimlerinden olan Paris Hilton, parishilton.eth alan adını açıklanmayan bir miktar karşılığında satın aldı. Ayrıca; Paris Hilton, iki .eth alan adı daha satın aldı ve şimdi kendi resmi Twitter hesabı aracılığıyla parishilton.eth hesap adını tanıtıyor.

parishilton.eth alan adı, ENS Domains aracılığıyla verilmiştir. Bu alan adları; kullanıcı adı, web sitesi alan adı ve kriptopara cüzdanı gibi çeşitli fonksiyonlara sahiptir. ENS Domains, kişilerin karmaşık ve uzun bir kriptopara birimi adresi kullanması yerine; okunabilir adlar kullanmasına olanak tanır.

Paris Hilton, parishilton.eth alan adını almadan önce, birisi bu alan adını Ağustos 2020’de satın almıştı. Satın alan kişinin, alan adı üzerindeki sahiplik hakkı ise 31 Ağustos 2026’da sona erecek. ENS Domains, alan adı sahibinin isteği doğrultusunda alan adı ücretinini ödeyerek yıllarca sahibi olarak kayıtlı olmalarına izin verir. parishilton.eth’ye benzer bir şekilde parishiltonnft.eth’nin alan adı hakkı 13 Nisan 2022’de sona erecek, ⚡🚀parishilton🚀⚡.eth ise Nisan 2026’da sona erecek.

Paris Hilton’un Kripto Cüzdanında Neler Var?

Paris Hilton, Origin Protocol yatırımcısıdır, dolayısıyla 127.256 $ değerinde 200.000 OGN tokeni vardır. Bu tokenler, token portföyünün %52’sini oluşturuyor. Ancak; portföyünün tamamının tahmini değeri 490.531$’dır. Bu miktarın neredeyse yarısını, NFT’ler oluşturuyor.

Hilton, CloneX için henüz talep etmediği bir Mintvial’a sahip. Ayrıca; Paris Hilton, Cyberkongz topluluğundadır, ünlü Türk NFT sanatçısı Refik Anadol’dan bir sanat eserine de sahiptir. Hilton, ayrıca; bir CryptoDickButt’a sahiptir. CryptoDickButt gibi birçok NFT, ona kendi hayranları tarafından hediye edilmiştir. Hilton’un en değerli NFT’si, 50 ETH veya 186.000 $ taban fiyatıyla bir Paris Hilton Drip olan RTFKT Studios ekibi tarafından onun için oluşturuldu.

Web3 Alan Adları İçin Yüksek Talep

ENS Domains, bu tür hizmetleri sunan tek proje değildir. Tezos blockchain’inde Tezos Domains, NEAR Protocol’de NEAR Names vardır. Ayrıca; Polygon üzerinde çalışan Unstoppable Domains ile kullanıcılar, çeşitli blockchain’ler için kullanabilecekleri .kripto alan adlarını edinebilirler.

Ethereum Name Service, NFT işlem hacminde yalnızca son 30 gün içinde 9,95 milyon dolar gördü. Bu, aydan aya %39’luk bir artış anlamına geliyor. Bununla birlikte, daha da etkileyici olan, trader’ların sayısıdır. ENS Domains ile trade işlemini gerçekleştiren kişilerin sayısı son 30 gün içinde %1,126 artarak 18.365 trader’a ulaştı. Unstoppable Domains, kullanıcı sayısını kısa sürede iki katına yani 4.670’in üzerine çıkardı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

kriptopara

Kriptopara Sektörü Büyümesini Sürdürüyor

Kripto

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 31 Aralık 2021