in

Parachain Müzayedeleri Yaklaşırken Polkadot Fiyatı Yeni Rekor Kırdı

Uzun zamandır beklenen parachain açık artırmalarının yaklaşıyor olması Polkadot fiyatına olumlu yansıdı.

Polkadot

Polkadot, parachain müzayedelerinin başlamasına kısa bir süre kala tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı. Geçtiğimiz ay yönetim konseyi üyelerinden oybirliği ile alınan onayın ardından parachain slot müzayedelerini başlatmak için bir program hazırlandı. Müzayedelerin ilkinin 11 Kasım 2021’de başlaması planlanıyor.

Polkadot Parachain Müzayedeleri

DOT (Polkadot), parachain açık arttırmalarının başlamasına 9 günden kısa bir süre kala $53.35 seviyesinde tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.

polkadot

Geçtiğimiz ay Polkadot ekosistemi, yönetim konseyi üyelerinden oybirliği ile alınan onayın ardından parachain slot müzayedelerini başlatmak için bir program hazırladı. Alınan karara göre, müzayedelerin ilkinin 11 Kasım 2021 tarihinde başlaması planlanıyor. Bu haber, beş yıl önce yayınlanan whitepaper’ın son temel teknik unsurunu yerine getirdiği için önemli bir başarıyı temsil ediyor.

Bilmeniz Gerekenler

Polkadot ağı, herhangi bir veri veya varlık türünün zincirler arası (cross-chain) transferini kolaylaştırmak için tasarlanmış, parçalayıcı (sharding), çok zincirli bir protokoldür ve proje, blok zinciri ekosistemindeki ayrı ağlar arasında birlikte çalışabilirliği arttırmaya odaklanmıştır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, fiyat artışı büyük ölçüde Polkadot protokolündeki parachain müzayedelerinin yakında başlayacak olmasından kaynaklanıyor. Yatırımcıların, Polkadot’un kardeş ağı Kusama’da gerçekleştirilen parachain müzayedelerinin başarısına bakıyor olmaları ve aynı fiyat hareketlerinin Polkadot için de gerçekleşmesini bekliyor olmaları kuvvetle muhtemel.

Parachainler, Polkadot Relay Chain ile bağlı olmanın yanı sıra ana Polkadot ağının yanında yanal olarak çalışan özgün ve benzersiz layer-1 blok zincirleridir.

Bir parachain slotu ayrıca bir erişim anahtarı gibi davranır çünkü bir geliştirici tarafından Polkadot blok zincirini oluşturmak veya yaratmak için gereklidir. Pek çok geliştiricinin Polkadot blok zinciri üzerinde proje inşa etme ilgisinin bulunması nedeniyle ve en çok fon sağlayan geliştiriciye bir parachain slotu vermek yerine, ekip mevcut slotları daha adil bir şekilde dağıtmak için bir yöntem olarak parachain slot ihaleleri ile ortaya çıktı.

Bir parachain slot müzayedesi sırasında, DOT sahipleri bir parachain slotu almasını istedikleri projeyi desteklemek için DOT’larını ihaleye bağlayabilirler. Bunun karşılığında o proje, destekçilerine kendi tokenini airdrop olarak vermeyi veya başka ödüller sağlamayı taahhüt edebilir.

Polkadot’un resmi Twitter hesabından 1 Kasım’da atılan bir gönderi şöyle diyor: “Parachain kaydı ve kitle kredilerini etkinleştirme hareketi Polkadot konseyinden geçti ve halk referandumuna gitti. Geçilirse, parachain ekipleri parachainlerini kaydedebilecek ve kitle kredilerini 4 Kasım 2021’de yaklaşık olarak TSİ 21:15’de açabilecekler.

Kaynak: nairametrics

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burak Dorman tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bir lisans programında öğrenci. Merkeziyetsiz finans ürünlerine sigortacılık hizmeti sunan şirketleri tek noktada buluşturan bir oluşumda işçi. 2020 yılından beri blokzinciri ve kriptoparalar ile ilgilenmekte.

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Teknik Analizi | 3 Kasım 2021

kriptopara

Sıra Borsa Coinlerine Geliyor