in , ,

PancakeSwap’ta Nasıl İşlem Yapılır?

BSC’deki açık ara en başarılı DEX olan PancakeSwap, büyük likiditesi sayesinde blok zinciri kapsamında her geçen gün orta derecede büyümeye devam ediyor. Bu yazımızda PancakeSwap’ta nasıl işlem yapılır adım adım anlatacağız.

PancakeSwap’ta alım-satım işlemleri yapmadan önce Binance Smart Chain (BSC) uyumlu bir cüzdana sahip olmanız gerekir. Cüzdanınıza BSC’i nasıl bağlayabileceğinizi bağlantı aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Ayrıca işlemleri gerçekleştirmek için BEP20 token’larına ihtiyacınız olacak.

  1. İlk olarak Pancakeswap.finance bağlantısından Swap sayfasına gidin.
  2.  Cüzdan Kilidini Aç seçeneğine tıklayarak BNB Smart Chain uyumlu cüzdanınızın kilidini açın.
  3. Açılır menüden takas etmek istediğiniz token’ı seçin. Varsayılan token BNB olarak belirlenmiştir. Hangi token’ı seçerseniz seçin, ticaret yapmak için yeterli bakiyeniz olduğundan emin olun.

4. Alım-satım yapmak istediğiniz token’ı yukarıdaki gibi “To” bölümünde seçin. Ardından, giriş kutusunun içine tıklayarak “From” kısmına para biriminiz için bir tutar yazın. Böylelikle satmak istediğiniz miktarı belirlemiş olursunuz. Girdiğiniz bilgileri kontrol edin ve “Swap” düğmesine tıklayın.

5. Daha fazla ayrıntı içeren bir pencere görünecektir. Bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol edin.

Bilgilerin doğruluğundan emin olduğunuzda “Confirm Swap” butonuna tıklayın. Cüzdan uygulaması sizden eylemi onaylamanızı isteyecektir.

6. İşte bu kadar! PancakeSwap’ta işleminiz gerçekleştirildi. Yaptığınız işlemlerin detaylarına ulaşmak için BscScan’de Görüntüle’ ye (View on BscScan) tıklayabilirsiniz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Cardano (ADA) Boğasında Yükselebilecek Projeler

Near Protocol’de Yardımcı Platformlar