in , ,

PancakeSwap’ta Likidite Nasıl Eklenir?

Likidite, Pancakeswap Exchange dünyasının merkezinde yer alır. Likidite eklediğiniz takdirde exchange yaptığınız çiftin işlem ücreti hesabınıza eklenir. Ek olarak, CAKE ödülleri kazandıran, PancakeSwap Farm’da harcayabileceğiniz LP token’lara sahip olursunuz.

PancakeSwap Likidite Ekleme Rehberi

Likidite sağlamak için istediğiniz token çiftinden bir miktar taahhüt etmeniz gerekir. İki token arasından ABD doları cinsinden en düşük değere sahip olan, sağlayabileceğiniz likidite sınırı olacaktır.

Bu yazımızda BNB ve CAKE kullanarak likidite eklemeyi anlatacağız.

1. Likidite sayfasını ziyaret edin.

2. Add Liquidity (Likidite Ekle) butonuna tıklayın.

3. İlk Input’u (Girdi) eklemek için Select a currency’e (Para birimi seç) tıklayın. Açılan listeden likidite eklemek istediğiniz token’ı seçin. Biz yazımızda BNB’yi örnek olarak kullanacağız.

4. İkinci Input’u eklemek için yine Select a currency kısmından eklemek istediğiniz token’ı seçin. Biz burada örnek olarak CAKE kullanacağız.

5. Input yazısının altındaki kısma eklemek istediğiniz token miktarını girin. Diğer token’ın değeri otomatik olarak hesaplanacaktır.

Not: Eğer token’larınızdan biri yeterli bakiyeye sahip değilse Insufficient Balance (Yetersiz Bakiye) hatası alırsınız. Böyle bir durumda girdiğiniz değeri düşürebilirsiniz.

6. Girdiğiniz değerler uygunsa Enable CAKE (Etkinleştir/Onayla) butonuna tıklayabilirsiniz. Likiditeyi BNB dışındaki bir token için ekliyorsanız cüzdanınız tekrar onaylama izni isteyebilir.

7. Ardından Supply butonu aktif hale gelir, işlemi gerçekleştirmek için buraya tıklamanız gerekir.

8. Cüzdanınız sizden onay isteyecektir, onaylayarak işleme devam edebilirsiniz.

9. İşlem tamamlandığında LP Token (Liquidity Pool) bakiyenizi sayfanın alt kısmında görebilirsiniz.

Daha fazla likidite eklemek veya farklı çiftlere eklemek için yukarıdaki adımları tekrarlayabilirsiniz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Mainnet Nedir?

Metaverse Nedir?