içinde ,

PancakeSwap’ta Initial Farm Offering’e (IFO) Nasıl Katılınır?

Initial Farm Offering (IFO), merkeziyetsiz borsalar (DEX’ler) tarafından sıkça kullanılan bir tür token satış arzıdır. DEX’ler arasında en popüler olan PancakeSwap, yaklaşan projelerinde bu fon toplama yöntemini kullanır.

IFO’lar, PancakeSwap’a yeni token’lar için erken erişim sağlarlar. Ayrıca yeni token’lara sahip olan ilk kişilerden biri olarak daha yüksek ödüllere sahip olabilirsiniz! IFO’lar sınırlı bir süre için mevcut olduklarından etkinlikleri takip etmek ve en kolay şekilde nasıl katılacağınızı bilmek önemlidir.

IFO’lar öncesinde hazır olması gereken iki adım vardır:

Hangi Satış Türünü Seçmeliyim: Basic mi (Temel) Unlimited mi (Sınırsız)?

Öncelikle katılmak istediğiniz satış türünü (sale) seçmeniz gerekir. İsterseniz her iki satışa da katılmak mümkündür ancak her birinin kendi koşulları vardır.

Temel Satış

Temel satışta kullanıcı başına sınırlı bir satın alma hakkı vardır (CAKE-BNB LP token’larında yaklaşık 100 dolar). Temel satışa herkes katılabilir ve token satın almak için herhangi bir ücret uygulanmaz.

Sınırsız Satış

Sınırsız satışta kullanıcının alabileceği token miktarında bir sınır yoktur ancak belirli bir ücret ödemeniz gerekir. Bu yüzden PancakeSwap, az miktarda token almayı düşünenlere temel satışı seçmesini önerir.

İki satış türünde de uygulanması gereken adımlar aynıdır. Biz bu yazımızda adımları temel satış üzerinden anlatacağız.

Uygulanması Gereken Adımlar

1. PancakeSwap Initial Farm Offering sayfasını ziyaret edin.

2. Basic Sale (Temel Satış) kategorisi altındaki Commit LP Tokens (Taahhüt) butonuna tıklayın.
3. Açılan pencerede kullanmak istediğiniz LP Token miktarınızı yazın.
4. Confirm (Onayla) butonuna tıkladıktan sonra cüzdanınızı onaylamanız istenecektir.
İşleminiz bu kadar! Taahhüt ettiğiniz token’ları Your LP Tokens Committed sekmesinden görüntüleyebilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Wombat Exchange Nedir?

Türk Fenomenleri Solana Hakkında Ne Konuştu?