in ,

PancakeSwap’ta Farming ve Staking Nasıl Yapılır?

PancakeSwap

PancakeSwap, BSC’deki açık ara en başarılı DEX’tir. Büyük likiditesi sayesinde blok zinciri kapsamında her geçen gün ve özellikle son aylarda orta derecede büyüyor. 

Platform, oyuncuların diğer hizmetlere bağlı kalmadan Binance Coin (BNB) ve diğer birçok BEP-20 token’larını güvenle takas etmelerini sağlar. PancakeSwap’taki tüm işlemler, BSC’deki akıllı sözleşmeler aracılığıyla otomatik olarak gerçekleştirilir.

PancakeSwap’ta Farming

1. BSC Ana Ağını Oluşturun ve Bağlanın

İlk adım, farming’e başlamak için BSC uyumlu bir cüzdan oluşturmaktır. Bunun için yazımıza göz atabilirsiniz.

Başlamak için Binance’den alabileceğiniz ve BSC ağına aktarabileceğiniz bazı BNB token’larına da ihtiyacınız olacak. Bu token’ları cüzdanınıza aktarın ve BSC ağını seçtiğinizden emin olun.

2.PancakeSwap Ana Sayfası

PancakeSwap’a gidin. Sol üst kenar çubuğunda Trade, Earn, Win ve NFT gibi çeşitli sekmeler bulacaksınız.

PancakeSwap

Trade ve Swap sekmesine tıklayın. Bu sekme, Binance Smart Chain ana ağında token’lar arasında swap yapmanızı sağlar. Temel olarak bu, desteklenen token’ları birbirleri arasında dönüştürebileceğiniz merkeziyetsiz bir değiş tokuş servisidir. Akıllı sözleşmelerde her şey izinsiz olarak gerçekleşir.

3.Adım Farming ve Staking

Bu sekmede gördüğünüz şey, platformu kullanmak için yönetim ve ödül token’ı olan CAKE ödüllerine hak kazanan likidite havuzlarıdır.

PancakeSwap

4.Adım Likiditeye katkıda bulunun ve CAKE-BNB Likidite Havuzu token’larını alın

Yapılacak ilk şey CAKE-BNB havuzuna likidite katkıda bulunmaktır.

Bunu yapmak için 50/50 oranında hem CAKE hem de BNB token’larına ihtiyacınız olacak.

Metamask cüzdanımızı bağlayalım.

PancakeSwap

Ardından Earn- Farms sekmesine gidin.

İstediğiniz bir havuzu seçin. CAKE token’ları için biraz BNB takas etmek istiyoruz. Bir kez daha CAKE veya BNB token’larına ihtiyacınız varsa bunları önce Binance üzerinden satın alabilir, ardından cüzdanınıza çekebilirsiniz.

Unutmayın, havuza likidite katkıda bulunmak token’larınızın 50/50 oranında olmasını gerektirir. Diyelim ki 65 BNB’niz var, 30 BNB’yi CAKE’ye dönüştürmek isteyebilirsiniz (eş değer havuzlanmış miktar 30 BNB +30 BNB = 60 BNB olur).

Ağ ücretlerini karşılamak için cüzdanınızda biraz BNB bırakmayı unutmayın.

Hem BNB hem de CAKE token’larına sahip olduğunuzda, Liquidty sekmesine gidin ve Add Liquidty’e  tıklayın.

PancakeSwap

Katkıda bulunmak istediğiniz miktarda Likidite ekleyin, MAX düğmesini kullanarak cüzdanınızdaki maksimum tutara kadar katkıda bulunabilirsiniz.

PancakeSwap

Gerekli token’ları onaylayın ve ardından Supply‘e tıklayın.

Likidite sağlama karşılığında, likidite havuzundaki payınızı temsil eden CAKE-BNB LP token’ları alacaksınız. Bunu, havuzdan geçen her takas için küçük bir ödül kazanan havuzdaki hisselere sahip olmak gibi düşünün.

Bu LP token’larını alın ve Farms sekmesine gidin.

PancakeSwap

İlgili stake havuzunu seçin.

Stake için CAKE-BNB $LP token’larınızı onaylayın.

Ardından Stake LP’ye tıklayarak bunları akıllı sözleşmeye yatırın.

Her 3 saniyede bir CAKE ödülleri kazanacaksınız! Harvest’i seçmek orijinal depozitonuzun veya diğer token’larınızın daha fazlası karşılığında satabileceğiniz CAKE ödüllerinizi hasat edecektir.

Payın çekilmesi

Stake’inizi istediğiniz zaman çekebilirsiniz.

Bunu yapmak için Unstake’e tıklayın ve her şeyi geri çekmek için Max düğmesine basın.

PancakeSwap

Farms sekmesine geri dönün.

Remove sekmesini seçin. Havuzdan kaldırılacak likidite miktarını seçin.

PncakeSwap

İşlemi “Approve” sekmesi ile imzalayın ve onaylayın.

Ve BNB ve CAKE token’larınızı 50/50 oranında geri alacaksınız. Ancak alınan sayılar kalıcı kayıp nedeniyle yatırdığınızdan farklı olabilir.

PancakeSwap’ta Staking

Earn-Pools sekmesinde, ek ödüller için CAKE token’larınızı stake edebileceğiniz bir özellik göreceksiniz.

CAKE token’ınızı buradan istediğiniz havuzu seçerek details ile farming’te gerçekleştirildiği gibi stake edebilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

MES tarafından yazıldı.

Decentraland vs The Sandbox Karşılaştırması

Pi Network Borsa Listelemesi Hakkında Açıklama Yaptı