in ,

PancakeSwap Transfer_Failed Hatası Nasıl Çözülür?

PancakeSwap, Binance Smart Chain üzerinde çalışan merkeziyetsiz bir kripto varlık alım satım platformudur. 

2020’de hayata geçirilen PancakeSwap, yatırımcıların token alım satımı gerçekleştirdiği, yatırım havuzlarına varlıklarını kilitleyerek pasif gelir elde ettikleri otomatik bir piyasa yapıcıdır. 

PancakeSwap üzerinde zaman zaman bazı hatalar ile karşılaşmanız mümkün. Kullanıcıların karşılaştıkları hatalardan biri de Transfer_Failed hatası. 

Bu hatayı gidermek için cüzdanınızda swap etmeyi düşündüğünüzden %30 daha fazla token olduğundan emin olun ya da daha düşük bir miktar ile takas etmeye çalışın. Varlıklarınızın maksimumunu transfer edemiyorsanız %100 yerine %70 yada %50’sini deneyebilirsiniz. 

Bu hatalar genellikle tDoge veya tBTC gibi onarıcı Rebase tokenlerin tasarımından kaynaklanabilir. 

Bu sorunun bir başka nedeni ise işlem yapmak istediğiniz tokenlerin trade işlemlerinin askıya alınmış olması olabilir. Bunun dışında yalnızca platformun seçtiği cüzdan adresleri ile satışın mümkün olması da sorunun kaynaklanabileceği bir diğer unsur. 

Swap etmeye çalıştığınız ancak hata koduyla karşılaştığınız token eğer başarsız bir airdrop etkinliğinden geliyorsa bu büyük olasılıkla scam proje olabilir. Bu tarz durumlarda lütfen herhangi bir token onayı gerçekleştirmeyin ve herhangi bir bağlantıya tıklamayın. Olumsuz durumlarda fonunuz risk altına girebilir. 

pancakeswap

PancakeSwap kullanıcılarının karşılaştığı hata sadece bununla sınırlı değil. Platform üzerinde “transaction cannot succeed”, “price impact too high”, estimateGas failed gibi birçok hata ile karşılaşabilirsiniz. Yine bu hataların sorununu çözmek için sitemizde yer alan diğer PancakeSwap hataları başlıklı yazılarımızı okuyabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

OG Fan Token (OG) Nedir? Nasıl Alınır?

İstanbul’da ETH Privacy Hackathon Gerçekleşecek!