içinde

PancakeSwap: “Transfer Failed” Hatası

PancakeSwap üzerinde bu hatayı alıyorsanız, cüzdanınızda swap etmeyi düşündüğünüzden %30 daha fazla token bulundurduğunuzdan emin olun veya daha düşük bir miktar swap etmeyi deneyin. Mümkün olan maksimum tutarı satmak istiyorsanız, %100 yerine %70 veya %69’u deneyin.

tDoge veya tBTC gibi Restorative Rebase token’larının tasarımından kaynaklanmaktadır.

Pancakeswap

Bu sorunun bir başka olası nedeni, kötü niyetli token veren kuruluşun, token’lar için swap işlemini askıya almasıdır veya sadece seçilen cüzdan adresleri için satış işlemini mümkün kılmasıdır.

Olası bir dolandırıcılığa maruz kalmamak için lütfen her zaman kendi araştırmanızı yapın. Swap etmeye çalıştığınız ancak bu hata koduyla başarısız olan token bir airdrop’tan geliyorsa, bu büyük olasılıkla bir dolandırıcılıktır. Lütfen herhangi bir token onayı gerçekleştirmeyin veya herhangi bir bağlantı linkini takip etmeyin, bunu yapmaya çalışırsanız fonunuz risk altında olabilir.

PancakeSwap Nedir?

PancakeSwap, Binance Smart Chain (BSC) ağında yer alan merkeziyetsiz bir borsadır (DEX). Bu nedenle PancakeSwap’ta yalnızca Bep-20 token standardına sahip token’ları takas (swap) edebilirsiniz.

PancakeSwap, otomatik piyasa yapıcı (AMM) modelini kullanmaktadır. Bu model, PancakeSwap’ı klasik, geleneksel, merkezi (CEX) borsalardan ayıran bir unsurdur. Merkezi borsalarda emir defterleri bulunurken, PancakeSwap gibi merkeziyetsiz borsalarda alım – satım işlemlerinizi bir likidite havuzuna karşı gerçekleştirirsiniz. Likidite havuzları, akıllı algoritmalar tarafından yönetilir.

Likidite havuzları, diğer yatırımcıların token’larını, coin’lerini kilitlediği fonlardan oluşmaktadır. Token’larını bu havuzlara kilitleyen yatırımcılar, karşılığında likidite sağlayıcı (LP) token’larından gelir elde edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Lytera

Derinlemesine Analiz, Katma Değerli Bilgi: Kripto Araştırma Platformu Lytera Başlıyor!

The Unfettered Nedir?