in ,

PancakeSwap’te Sağlayıcı Bulunamadı Hatası Nasıl Giderilir?

pancakeswap

Pancakeswap üzerinde “No provider was found” yazılı bir hata ile karşılaşmış olabilirsiniz. Bu, Trust cüzdanınızı kullanarak PancakeSwap’e bağlanmaya çalışırken karşılaşabileceğiniz bir hatadır. 

Hata, token takası yapamayacağınız anlamına gelir. Mesajın neden ortaya çıktığını merak ediyorsanız aşağıda yer alan olasılıklara göz atabilirsiniz: 

  • dApp yerine bir tarayıcı kullanarak PancakeSwap’e bağlanmaya çalışıyor olabilirsiniz. 
  • Kullandığınız tarayıcı Trustwallet’ınıza bağlanmayı reddediyor olabilir. 
  • Kullandığınız tarayıcı PancakeSwap ve diğer benzer merkeziyetsiz uygulamaları desteklemiyor olabilir. Böyle bir tarayıcıya örnek olarak Chrome’u gösterebiliriz. 

Sağlayıcı Bulunamadı Hatası Nasıl Giderilir? 

dApp tarayıcısı, Trustwallet’ta PancakeSwap ve diğer merkeziyetsiz borsaları destekleyen tek tarayıcıdır. Sorunu çözmek için öncelikle PancakeSwap’e bağlanmak için normal tarayıcınızı kullanmayı bırakmanız gerekir. Otomatik olmadığı için dApps on Trustwallet’ı varsayılan tarayıcınız olarak ayarlamanız gerekecektir. Bu hatayı düzeltmek için izlemeniz gereken adımlar aşağıda yer alıyor: 

  • Android veya IOS’ta uygulama mağazasına gidin ve Trustwallet uygulamasını indirerek bir hesap oluşturun. 
  • Trustwallet uygulamasında, telefonunuzda kullanabileceğiniz tarayıcıyı açmak için dApp’i etkinleştirin. 
  • Arama çubuğuna “trust://browser_enable” yazarak arama butonuna basmalısınız. Bu işlem, sağlayıcı bulunamadı hatasını düzeltmeye yardımcı olacaktır. 

  • Sizi Trustwallet’taki ana sayfaya yönlendirecek olan “Aç” butonuna tıklayın ve dApp’ler artık kullanıma hazır. 
  • Artık Trustwallet uygulamasına geri dönebilir ve dApp’i açabilirsiniz. 
  • PancakeSwap’i açın ve sağ üst köşede yer alan “Bağlan” butonuna tıklayın. Butona tıkladıktan sonra Trustwallet’ı PancakeSwap’e herhangi bir hata olmadan güvenli bir şekilde bağlayabilirsiniz. 

Sağlayıcı bulunamadı hatasının düzeltilmesi işte bu kadar kolay. Gelecekte PancakeSwap’e cihazınızdaki tarayıcıyı değil dApp’leri kullanarak bağlanmayı unutmayın. Ayrıca, PancakeSwap’e bağlanmaya çalışmadan önce TrustWallet’ta dApp tarayıcısını etkinleştirdiğinizden emin olun. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ethereum

Glassnode’un Ethereum Raporu Ne Anlatıyor?

Ethereum (ETH), 1.900 Dolara Dönüşü Bekliyor