in , ,

PancakeSwap Slippage Nedir?

PancakeSwap, BSC’deki açık ara en başarılı DEX’tir. Platform, oyuncuların diğer hizmetlere bağlı kalmadan Binance Coin (BNB) ve diğer birçok BEP-20 token’larını güvenle takas etmelerini sağlar. PancakeSwap’taki tüm işlemler, BSC’deki akıllı sözleşmeler aracılığıyla otomatik olarak gerçekleştirilir. 

Slippage, bir işlemin beklenen fiyatı ile işlemin gerçekleştirildiği fiyat arasındaki farkı ifade eder. Özellikle Uniswap, PancakeSwap gibi DEX’te yüksek fiyat oynaklığı ve altcoin’lerin yaşadığı düşük hacim sorunları nedeniyle kripto piyasasında sıklıkla karşılaşabileceğiniz bu durum tüm piyasalarda da ortaya çıkabilir. Slippage toleransı, DEX’te işlem yapmadan önce anlamanız gereken önemli bir terimdir.

Slippage toleransını arttırma yöntemi kullandığınız platformlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu oranı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Örneğin, PancakeSwap’ın slippage toleransı, Uniswap’ın ve Trust Wallet’ın slippage toleransından farklıdır. PancakeSwap için varsayılan slippage tolerans oranı %0,5-%1 arasında değişiklik gösterir. PancakeSwap için slippage toleransını değiştirme yöntemlerini aşağıda ele aldık.

Slippage toleransınızı ayarlamak için PancakeSwap tarayıcısının sağ üst köşesinde bulunan Ayarlar simgesine tıklayın.

Buradan slippage toleransını ayarlayabilirsiniz.

Bu yöntem ile PancakSwap’ta karşılaşabileceğiniz çoğu sorunu çözebilirsiniz. Bununla birlikte trade’ini yapacağınız coin’i iyi araştırmanız gerekir. Trade’ini yapmak istediğiniz coin, belirli bir miktarda işlem ücreti koyduysa slippage oranını değiştirmeniz gerekebilir. Örneğin, coin işlem ücretini %10 olarak ayarlamışsa slippage oranını %10’dan fazla ayarlamanız gerekir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Çeşitli Blockchain Protokollerinin Karşılaştırılması

NFT’ler için En İyi 3 Blok Zinciri!