in ,

PancakeSwap Niye Açılmıyor?

PancakeSwap, Ethereum’a benzer bir şekilde çalışan merkeziyetsiz bir borsadır. PancakeSwap, transfer işlemlerini kolaylaştırmak için çevrimiçi değişim gibi bir arabulucu kullanmak zorunda kalmadan kripto para birimi alışverişini mümkün kılar. 

Ne yazık ki PancakeSwap platformu üzerinde birçok hata ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu hatalardan biri de PancakeSwap’in açılmaması ile karşınıza çıkabilir. 

Bu hata ile karşılaşıldığında genelde karşınıza “No Provider Was Found” yazısı çıkar. Bu yazı, herhangi bir sağlayıcı bulunamadığı ve Trust Wallet’ınız ile bağlantı kurma sorunu yaşandığı anlamına gelir. 

Bu bağlantı hatası, genellikle Trust Wallet tarafından sağlanan dApp tarayıcısı dışında herhangi bir tarayıcıda PancakeSwap kullanmaya çalıştığınızda ortaya çıkar. Trust Wallet, Microsoft Edge veya Google Chrome gibi standart tarayıcılarla uyumlu olmadığı için bu hatayı almanız mümkün. Çünkü bu tür tarayıcılar, PancakeSwap ve Trust Wallet gibi merkeziyetsiz uygulamalara destek sağlamaz. 

Alternatif olarak sorun, Trust Wallet’ta dApp tarayıcısını etkinleştirmemiş olmanızdan kaynaklanabilir. Her iki durumda da bu hata, bağlantıyı düzeltene kadar herhangi bir kripto para birimi işlemi yapamayacağınız anlamına gelir. 

Nasıl Düzeltilir? 

dApp tarayıcısı, Trustwallet’ta PancakeSwap ve diğer merkeziyetsiz borsaları destekleyen tek tarayıcıdır. Sorunu çözmek için öncelikle PancakeSwap’e bağlanmak için normal tarayıcınızı kullanmayı bırakmanız gerekir. Otomatik olmadığı için dApps on Trustwallet’ı varsayılan tarayıcınız olarak ayarlamanız gerekecektir. Bu hatayı düzeltmek için izlemeniz gereken adımlar aşağıda yer alıyor: 

  • Android veya IOS’ta uygulama mağazasına gidin ve Trustwallet uygulamasını indirerek bir hesap oluşturun. 
  • Trustwallet uygulamasında, telefonunuzda kullanabileceğiniz tarayıcıyı açmak için dApp’i etkinleştirin. 
  • Arama çubuğuna “trust://browser_enable” yazarak arama butonuna basmalısınız. Bu işlem, sağlayıcı bulunamadı hatasını düzeltmeye yardımcı olacaktır. 

PancakeSwap

  • Sizi Trustwallet’taki ana sayfaya yönlendirecek olan “Aç” butonuna tıklayın ve dApp’ler artık kullanıma hazır. 
  • Artık Trustwallet uygulamasına geri dönebilir ve dApp’i açabilirsiniz. 
  • PancakeSwap’i açın ve sağ üst köşede yer alan “Bağlan” butonuna tıklayın. Butona tıkladıktan sonra Trustwallet’ı PancakeSwap’e herhangi bir hata olmadan güvenli bir şekilde bağlayabilirsiniz. 

PancakeSwap platformunda farklı sorunlar ile karşılaşmanız durumunda sitemizde yer alan makaleleri inceleyebilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Memecoin Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

CheersLand (CHEERS) Launchpad’i Seçmeniz için 10 Neden