in ,

Pancakeswap Neden Hata Veriyor?

PancakeSwap

Binance Smart Chain üzerinde çalışan PancakeSwap, merkeziyetsiz bir kripto varlık alım satım platformudur. 

Yatırımcıların token alım satımı yapmasını ve yatırım havuzlarına varlıklarını kilitleyerek pasif gelir elde etmelerini sağlayan PancakeSwap, otomatik bir piyasa yapıcı görevi görür. 

PancakeSwap üzerinde zaman zaman bazı hatalar ile karşılaşmanız mümkün. Kullanıcılar Transfer_Failed, Insufficient Output Amount, Slippage Tolerance, Transaction Cannot Succeed gibi birçok hata ile karşılaşabiliyor. Bu hataların kullanıcıların karşısına çıkmasının farklı sebepleri bulunuyor. Ancak endişe etmenize gerek yok çünkü her hatanın birden fazla çözüm yolu bulunuyor. 

Örneğin, Slippage Tolerance Hatası fiyat hareketi veya transfer ücreti sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Bu hatanın çözümü ise kripto para çifti satın almak veya satmaktır. 

Kullanıcıların token swap etmeye çalışırken en çok karşılaştığı hatalardan biri de Insuffiecient Output Amount hatasıdır. Genellikle düşük likiditeye sahip varlıkların swap’i gerçekleştirilirken ortaya çıkan bu hata, likidite havuzunda swap etmeye çalıştığınız varlıkların yeterli olmadığı anlamına gelmektedir. 

Yine sık karşılaşılan hatalardan biri de Transaction Cannot Succeed hatasıdır. Bu hatanın temel nedeni ise düşük likidite kaynaklıdır. Bu durumla karşılaştığınızda daha düşük miktarlar ile işlem yapmayı deneyebilir ya da ayarlar kısmından slippage toleransını artırıp yeniden deneyebilirsiniz. 

Özetlemek gerekirse PancakeSwap üzerinde karşınıza çıkabilecek bu gibi hatalar birçok kullanıcının yaşadığı bir sorundur. Böyle bir durum yaşadığınızda panik yapmanıza gerek yok. Tüm bu hataların çözümünü sitemizde yer alan makalelerden bulabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Solana Ekosisteminde Yer Alan Projeler

Web3 Projesi BAT Büyük Potansiyel Barındırıyor