in , ,

PancakeSwap Lottery Nasıl Oynanır?

PancakeSwap Lottery, ödül olarak CAKE kazanmanızı sağlayan bir oyundur. Piyango mantığı ile işleyen bu oyuna, bilet alabilecek değerde CAKE sahibi olduğunuz sürece istediğiniz kadar katılabilirsiniz!

Bilet Ücreti ve Toplu Alım İndirimleri

PancakeSwap Lottery’ye katılmanız için gereken biletin ücreti 1 CAKE, yani ani fiyat dalgalanmaları yaşanmadıkça yaklaşık 5 dolardır. Birden fazla satın alımlarda ise belli oranlarda indirim uygulanır. Tek alımda en fazla 100 bilet satın alabilirsiniz ve 100 adet bilet alımlarında %4,95 indirim hakkına sahip olursunuz.

Nasıl Kazanırım?

Her bilette 0’dan 9’a kadar toplam altı piyango topu vardır. PancakeSwap Lottery’de kazanmanız için; soldan başlayacak şekilde biletinizdeki numaraların çekiliş numaralarıyla eşleşmesi gerekir.

Bilet A örneğinden yola çıkalım. Yalnızca dördüncü numarası farklı olan bu bilet, seriyi bozmadan ilk üç numarası aynı olduğundan sadece ilk üç eşleşme için ödül kazanmış olur.

Şimdi de talihsiz B biletine bakalım. Son beş numara eşleşiyor olsa bile soldaki ilk numara eşleşmediği için bu bilet sahibi hiçbir şey kazanamaz.

Özetle: Numaralar soldan sağa doğru sırayla eşleşmediği sürece herhangi bir ödül kazanamazsınız.

Ödüllendirme

PancakeSwap Lottery, tur bittikten sonra kazanan bilet sahiplerine bilet değeri kadar ödül dağıtır. Her biletin kazandığı miktar, aynı ödül diliminde kaç biletin daha kazandığına bağlıdır.

Eğer ilk üç numarası eşleşen tek kişiyseniz ve önceden belirlenmiş ödül 2000 CAKE ise tüm ödül sizin olur. Ancak sizden başka ilk üç numarası eşleşen kişiler varsa bu tutar herkese eşit olarak dağıtılır. Örneğin, sizin dışınızda bu ödülü kazanan üç kişi daha varsa kişi başına 500 CAKE düşer.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Iron Fish

Iron Fish Nedir?

DAO Labs Nedir?