in , ,

PancakeSwap Likidite Nedir?

PancakeSwap

PancakeSwap, BSC’deki açık ara en başarılı DEX’tir. Platform, oyuncuların diğer hizmetlere bağlı kalmadan Binance Coin (BNB) ve diğer birçok BEP-20 token’larını güvenle takas etmelerini sağlar. PancakeSwap’taki tüm işlemler, BSC’deki akıllı sözleşmeler aracılığıyla otomatik olarak gerçekleştirilir. PancakeSwap Exchange’in işleyişinin merkezinde yer alan “likidite” konusunu ele aldık.

PancakeSwap’ta token’ınızı bir Likidite Havuzuna eklemeniz karşılığında likidite havuzundaki payınızı temsil eden CAKE-BNB LP token’ları alacaksınız. Bunu, havuzdan geçen her takas için küçük bir ödül kazanan havuzdaki hisselere sahip olmak gibi düşünün. Aldığınız LP token’larının sayısı, CAKE-BNB Likidite havuzundaki payınızı temsil eder. PancakeSwap, likiditenizi kaldırarak paranızı istediğiniz zaman kullanabilme seçeneğini de sunar.

Aşağıda yer alan adımlar size likidite eklemenizde yardımcı olacaktır.

Likidite Ekle düğmesini tıklayın.

En üstteki Giriş için ‘Bir para birimi seçin’ seçeneğine tıklayın. Ardından, likidite eklemek istediğiniz likidite çiftindeki token’lardan birini seçin. Burada örnek olarak BNB’yi kullanacağız.

Alttaki kısımda giriş için “Bir para birimi seçin”i tıklayın. Ve likidite eklemek istediğiniz likidite çiftindeki diğer token’ı seçin. Burada örnek olarak CAKE kullanacağız.

“Giriş” altındaki token’lardan birine bir miktar girin. Diğeri otomatik olarak hesaplanmalı ve doldurulmalıdır.

Token’lardan biri yeterli bakiyeye sahip değilse sonraki adımda onaylayıp devam edeceğiniz buton grileşecektir. Eğer öyle bir uyarı alırsanız devam etmek için daha düşük bir miktar girin.

CAKE etkinleştir düğmesine tıklayın. BNB dışındaki token’lara karşı likidite ekliyorsanız çiftinizdeki her token için etkinleştirmeyi iki kez tıklamanız gerekebilir. Cüzdanınız sizden eylemi onaylamanızı isteyecektir.

Ardından Supply düğmesine tıklayabilirsiniz.

Cüzdanınız sizden onay isteyecektir. İşleminizi cüzdanınızdan onaylayın.

Kısa bir süre sonra sayfanın altında LP Token bakiyenizi göreceksiniz. Daha fazla likidite eklemek veya farklı çiftlere likidite eklemek işte bu kadar kolay.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Arbitrum Token’ı Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Radio Caca (RACA) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?