in , ,

PancakeSwap Hesabı Nasıl Açılır?

BSC’deki açık ara en başarılı DEX olan PancakeSwap, büyük likiditesi sayesinde blok zinciri kapsamında her geçen gün orta derecede büyümeye devam ediyor. Bu yazımızda PancakeSwap hesabı nasıl açılır adım adım anlatacağız.

PancakeSwap’ta bir hesap oluşturmak için ilk olarak Binance Smart Chain (BSC) uyumlu bir cüzdan kurmanız gerekir. Kurmak istediğiniz cüzdanlara hem akıllı telefon hem de bilgisayar aracılığıyla erişebilirsiniz.

Bir cüzdan kurarken şu noktalara dikkat etmelisiniz:

  • Kurmak istediğiniz cüzdanın en son sürümünü sadece cüzdanın resmi kaynaklarından erişip indirdiğinizden emin olun.
  • Kurtarma ifadelerini yedekleyin.
  • Talimatları dikkatlice takip edin.

MetaMask cüzdanınızı BSC ağına bağladıktan sonra Pancakeswap.finance adresine gidin. Sağ üst köşede yer alan “Connect Wallet”a tıklayarak çevrimiçi cüzdanınızı bağlayın.

Connect Wallet seçeneğine tıkladığınızda size birtakım cüzdan seçenekleri sunulacak. Bu seçenekler arasında MetaMask, Trust Wallet, Binance Chain ve daha fazlası yer alıyor.

Hangi cüzdanı seçeneğini seçerseniz Pancakeswap hesabınız o cüzdana bağlanmış olacak. Bu noktadan sonra istediğiniz gibi alım-satım yapabilirsiniz. Alım – satım yapmak istediğiniz token’ları ve miktarlarını belirttikten sonra “swap”a tıkladığınızda takas işleminiz gerçekleşir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Avalanche (AVAX) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

Sweatcoin Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?