in ,

Pancakeswap Platformunda Karşılaşabileceğiniz Hatalar ve Çözümleri

Pancakeswap platformunda işlem yaparken bazen kendinizi net bir çözümü olmayan bir sorunla karşı karşıya bulabilirsiniz. Bu sorun giderme ipuçları, karşılaştığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilir.

Öncelikle Pancakeswap’in ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını bilmiyorsanız, bu yazımızı okuyarak başlayabilirsiniz.

Eğer zaten Pancakeswap kullanmaya hakimseniz fakat işlem yaparken bir hata ile karşılaştıysanız, aşağıda bu hatayı ve çözümünü bulabilirsiniz.

INSUFFICIENT_OUTPUT_AMOUNT

Genellikle düşük likiditeye sahip token swap’i yaparken oluşan bir hatadır.

Bu, Likidite Havuzunda swap etmeye çalıştığınız tokenlerden yeterli olmadığı anlamına gelir, yani muhtemelen birkaç kişinin trade yaptığı küçük bir tokendir.

Ancak, satılamayan bir scam tokeni takas etmeye çalışıyor olma ihtimaliniz de var. Bu durumda, PancakeSwap bir tokeni engelleyemez veya fonları iade edemez.

Pancakeswap

Çözüm;

 1. Sayfanızı yenileyin ve daha sonra tekrar deneyin.
 2. Tek seferde daha az miktarda işlem yapmayı deneyin.
 3. Slippage toleransınızı artırın: (Ayarlar simgesinden)
 4. Son olarak, daha az ondalık basamak içeren bir miktar girmeyi deneyin.

INSUFFICIENT_A_AMOUNT veya INSUFFICIENT_B_AMOUNT

Hata, yetersiz miktarda token A veya token B (çiftteki tokenlerden biri) olan bir likidite havuzu için likidite eklemeye veya çıkarmaya çalışmaktan kaynaklanır.

Fiyatların çok hızlı güncellenmesi ve slippage toleransınızın çok düşük olması söz konusu olabilir.

pancakeswap

Çözüm;

Sayfanızı yenileyin ve tekrar deneyin veya daha sonra tekrar deneyin.

Hala çalışmıyor mu?

 1. Likidite sayfasındaki ayarlar simgesine dokunun.
 2. Slippage toleransınızı biraz artırın ve tekrar deneyin.

slippage

PancakeRouter: EXPIRED

Tekrar deneyin, ancak işlemi oluşturur oluşturmaz işlemi onaylayın (imzalayın ve yayınlayın).

Bu, bir işlem yapmaya başladığınız için oldu, ancak son teslim tarihini geçene kadar imzalayıp yayınlamadınız. Bu, “Confirm” butonuna yeterince hızlı basmadığınız anlamına gelir.

pancakeswap

Pancake: K

“To” alanındaki miktarı değiştirmeyi deneyin. Böylece “From” üzerinde “(estimated)” sembolü çıkmalıdır. Ardından swap işlemini hemen başlatın.

Pancakeswap

Pancake: TRANSFER_FAILED

Cüzdanınızda swap etmeyi düşündüğünüzden %30 daha fazla token olduğundan emin olun veya daha düşük bir miktar takas etmeye çalışın. Mümkün olan maksimumu satmak istiyorsanız, %100 yerine %70 veya %69’u deneyin.

tDoge veya tBTC gibi Onarıcı Rebase tokenlerinin tasarımından kaynaklanır.

Bu sorunun bir başka olası nedeni, kötü niyetli token veren kuruluşun, tokenler için trade işlemlerini askıya almasıdır. Veya sadece seçilen cüzdan adresleri için satış işlemini mümkün kılmasıdır.

Olası bir dolandırıcılığı önlemek için lütfen her zaman kendi araştırmanızı yapın. Swap etmeye çalıştığınız ancak bu hata koduyla başarısız olan token bir airdrop’tan geliyorsa, bu büyük olasılıkla bir scam’dir. Lütfen herhangi bir token onayı gerçekleştirmeyin veya herhangi bir bağlantıyı takip etmeyin, bunu yapmaya çalışırsanız fonunuz risk altında olabilir.

Transaction cannot succeed

Daha küçük bir miktarla işlem yapmayı deneyin veya ayarlar simgesi aracılığıyla slippage toleransını artırın ve tekrar deneyin. Bunun nedeni düşük likiditedir.

Price Impact too High

Daha küçük bir miktarla işlem yapmayı deneyin veya ayarlar simgesi aracılığıyla slippage toleransını artırın ve tekrar deneyin. Bunun nedeni düşük likiditedir.

estimateGas failed

Bu sorun (swap yaparken), V1 PancakeSwap yönlendiricisini sözleşmelerine sabit kodlayan tokenlerden kaynaklanır.

Bu uygulama en iyi ihtimalle kötü niyetli olsa da, bu projelerin bunu yapmasının nedeni, her satın alma işleminin LP’lere tokenin bir yüzdesini gönderdiği tokenomiklerinden kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Etkilenen projeler büyük olasılıkla V2 yönlendirici ile çalışmayacaktır: büyük olasılıkla yeni yönlendirici adresine işaret eden tokenlerinin yeni sürümlerini oluşturmaları ve mevcut token sahiplerini yeni tokenlerine geçirmeleri gerekecektir.

Pancakeswap, bu tür tokenler oluşturan tüm projelerin, kullanıcılarının bunları V2 LP’ye eklemesini engellemek için de çaba göstermesini öneriyor.

Çözüm;

 • Bir BNB çiftinden likiditeyi kaldırırken bu hatayı aldıysanız: Lütfen “WBNB Al” seçeneğini seçin ve yeniden deneyin.
 • Swap yapmaya çalışırken bu hatayı aldıysanız: Lütfen swap etmeye çalıştığınız tokenin proje ekibiyle iletişime geçin. Bu sorun proje ekibi tarafından çözülmelidir.

Cannot read property ‘toHexString’ of undefined

Tokenleri swap etmeye çalışırken işlem başarısız olur ve bu hata mesajı görüntülenir. Bu genellikle Trust Wallet’ta yetersiz slippage payına sahip token trade yaparken olur. Sorunun kesin detayları hala araştırılıyor.

Çözüm;

 1. Artan kayma payı ile işlemi tekrar deneyin.
 2. Birinci çözüm sorununuza yardımcı olamazsa, işleminiz için SafePal gibi başka bir cüzdan kullanmayı düşünün.

Execution reverted: TransferHelper: TRANSFER_FROM_FAILED

Tokenleri swap etmeye çalışırken işlem başarısız olur ve bu hata mesajı görüntülenir. Bu hata platformlar arasında bildirildi. Bu hata, yetersiz ödenekle token trade yaparken veya bir cüzdanın yeterli bakiyesi olmadığında meydana gelir.

Çözüm;

 1. Yeterli paranız olduğundan emin olmak için kontrol edin.
 2. İşlem yapmaya çalıştığınız fon miktarını harcamak için sözleşme ödeneği verdiğinizden emin olun.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

KuCoin

Binamon ve Sovryn Kucoin’de Listeleniyor: $BMON ve $SOV Nedir?

Bitcoin, Dogecoin

Elon Musk Çin ile Kripto Dünyası Arasındaki Savaş Hakkında Konuştu: Kripto Çin’i Tehdit Ediyor