in ,

PancakeSwap Güvenilir mi?

BSC’deki açık ara en başarılı DEX olan PancakeSwap, büyük likiditesi sayesinde blok zinciri kapsamında her geçen gün orta derecede büyümeye devam ediyor. Peki, oyuncuların diğer hizmetlere bağlı kalmadan Binance Coin (BNB) ve diğer birçok BEP-20 token’larını takas etmelerini sağlayan platform kullanıcılar için güvenilir mi? Gelin bu konuyu inceleyelim. 

Çıkış hamlesi itibarıyla PancakeSwap, DeFi’de gıda token’larının kullanımını içeren büyüyen bir trend tarafından motive edildi. PancakeSwap, kahvaltı yiyecekleri ve tavşan şekline sahip gıda bazlı bir token’dır. Ethereum’un SushiSwap’ına çok benzeyen PancakeSwap, sahiplerine ödül kazanmalarını sağlayan gelişmiş özelliklere sahiptir. PancakeSwap, BSC’de listelenen bir BEP-20 token’ı olan CAKE token’ı tarafından desteklenmektedir.

PancakeSwap, Binance Smart Chain’de (BSC) listelenen ve kullanıcılara kripto varlıklarından kazanmaları için çeşitli projeler sunan merkeziyetsiz bir borsadır. Merkeziyetsiz borsalar kullanıcılara gelişmiş güvenlik ve gizlilik seçeneği sunar. PancakeSwap, Binance Chain üzerindeki yeni akıllı sözleşme özellikli paralel blok zinciri olan Binance Smart Chain (BSC) üzerinde çalışır. Yani, PancakeSwap’taki tüm işlemler, BSC’deki akıllı sözleşmeler aracılığıyla otomatik olarak gerçekleştirilir.

Kullanıcıların varlıklarını güvence altına almak ve şeffaflık oluşturmak için borsa, siber güvenlik firması CertiK tarafından denetimden geçti. Yayınlanan sonuçlar borsa kodunun güvenli olduğunu gösterdi. Böylelikle PancakeSwap’ın güvenilirliği tescillenmiş oldu. PancakeSwap; Security Oracle, CertiK Shield, DeepSEA, The CertiK Virtual Machine seviyelerine ulaşmak için firmaya entegre edildi. Uzun süredir piyasada olan PancakeSwap’a karşı ciddi nitelikli herhangi bir şikayet gelmedi.

BSC üzerinde yürütülen en büyük proje olan borsanın işlem hacmi 650 milyon dolardan fazla. PancakeSwap’ın bir BSC’ye eklenmesi, kullanıcıların yüksek işlem ücretleri ve yavaş işlem hızı konusunda endişelenmeden DeFi’ye katılmalarına teşvik ettiği için bu ivmeyi sürdürmesi bekleniyor. Kripto sektörü hala değişken ve dinamik olsa da borsa ekibi kripto varlıklarından kazanmak için kullanıcılara çeşitli seçenekler sunan açık ve şeffaf bir platform yaratmaya çalışıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin ve Enflasyon Arasında Nasıl Bir İlişki Var?

Puma, NFT Koleksiyonu Başlatacak!