içinde

PancakeSwap: “estimateGas failed” Hatası ve Çözümü

Bu soruna (swap sırasında), V1 PancakeSwap yönlendiricisini (router) sözleşmelerine sabit olarak kodlanan token’lar neden olur.

Bu uygulama en iyi ihtimalle kötü niyetli olsa da bazı projelerin bunu yapmasının nedeni, her satın alma işleminin LP’lere token’ın bir yüzdesini gönderdiği tokenomilerden kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Etkilenen projeler muhtemelen V2 yönlendirici ile çalışmayacaktır: büyük olasılıkla yeni yönlendirici adresine işaret eden token’larının yeni sürümlerini oluşturmaları ve mevcut token sahiplerini yeni token’larına geçirmeleri gerekecektir.

PancakeSwap, bu tür token’lar oluşturan tüm projelerin, kullanıcılarının bunları V2 LP’ye eklemesini engellemek için de çaba göstermesini önermektedir.

Çözüm için;

  • Bir BNB çiftinden likiditeyi kaldırırken bu hatayı aldıysanız: Lütfen “Receive WBNB” (WBNB Al) seçeneğini seçin ve yeniden deneyin.
  • Swap işlemi gerçekleştirmeye çalışırken bu hatayı aldıysanız: Lütfen swap etmeye çalıştığınız token’in proje ekibiyle iletişime geçin. Bu sorun, proje ekibi tarafından çözülmelidir.

PancakeSwap Nedir?

PancakeSwap, Binance Smart Chain (BSC) ağında yer alan merkeziyetsiz bir borsadır (DEX). Bu nedenle PancakeSwap’ta yalnızca Bep-20 token standardına sahip token’ları takas (swap) edebilirsiniz.

PancakeSwap, otomatik piyasa yapıcı (AMM) modelini kullanmaktadır. Bu model, PancakeSwap’ı klasik, geleneksel, merkezi (CEX) borsalardan ayıran bir unsurdur. Merkezi borsalarda emir defterleri bulunurken, PancakeSwap gibi merkeziyetsiz borsalarda alım – satım işlemlerinizi bir likidite havuzuna karşı gerçekleştirirsiniz. Likidite havuzları, akıllı algoritmalar tarafından yönetilir.

Likidite havuzları, diğer yatırımcıların token’larını, coin’lerini kilitlediği fonlardan oluşmaktadır. Token’larını bu havuzlara kilitleyen yatırımcılar, karşılığında likidite sağlayıcı (LP) token’larından gelir elde edebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

NFT Satış Hacmi Geçen Haftaya Göre %82 Arttı

Google Cloud, Web3 Bulut Sağlayıcısı Olmayı Hedefliyor