in ,

Pancakeswap estimateGas failed Hatası Nasıl Çözülür?

pancakeswap

PancakeSwap, Binance Smart Chain üzerinde çalışan merkeziyetsiz bir kripto varlık alım satım platformudur. 

2020’de hayata geçirilen PancakeSwap, yatırımcıların token alım satımı gerçekleştirdiği, yatırım havuzlarına varlıklarını kilitleyerek pasif gelir elde ettikleri otomatik bir piyasa yapıcıdır. 

PancakeSwap üzerinde zaman zaman bazı hatalar ile karşılaşmanız mümkün. Kullanıcıların karşılaştıkları hatalardan biri de estimateGas failed hatası. 

Bu sorun, swap yaparken V1 PancakeSwap yönlendiricisini sözleşmelerine sabit kodlayan tokenlerden kaynaklanır.

PancakeSwap’in bunu yapmasının nedeni, her satın alma işleminin LP’lere tokenin bir yüzdesini gönderdiği tokenomiklerinden kaynaklanıyor olabilir. 

Etkilenen projeler büyük olasılıkla V2 yönlendirici ile çalışmayacaktır: büyük olasılıkla yeni yönlendirici adresine işaret eden tokenlerinin yeni sürümlerini oluşturmaları ve mevcut token sahiplerini yeni tokenlerine geçirmeleri gerekecektir.

Nasıl Çözülür?

  • Bir BNB çiftinden likiditeyi kaldırırken bu hatayı aldıysanız: Lütfen “WBNB Al” seçeneğini tıklayın ve yeniden deneyin.
  • Swap yapmaya çalışırken bu hatayı aldıysanız: Lütfen swap etmeye çalıştığınız tokenin proje ekibiyle iletişime geçin. Bu sorun proje ekibi tarafından çözülmelidir.

PancakeSwap kullanıcılarının karşılaştığı hata sadece bununla sınırlı değil. Platform üzerinde “transaction cannot succeed”, “price impact too high”, “transfer failed” gibi birçok hata ile karşılaşabilirsiniz. Yine bu hataların sorununu çözmek için sitemizde yer alan diğer PancakeSwap hataları başlıklı yazılarımızı okuyabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Synthetix (SNX) Hakkında Her Şey

Fortuna Sittard Fan Token (FOR) Nedir? Nasıl Alınır?