in

Oyun Şirketleri Metaverse’e Yöneliyor

Metapotamians

Nintendo’nun ABD’deki operasyonlarından sorumlu Nintendo of America’nın eski başkanı Reggie Fils-Aimé, oyun endüstrisinin metaverse unsurlarını oyunlara entegre edeceğini öngörüyor. Fils-Aimé, Nintendo gibi altyapısı sağlam ve oturmuş oyun şirketlerinin, etkileşime açık ve çeşitli dünyalar yaratma konusundaki deneyimlerinin altını çizerek metaverse yarışına liderlik etmeye diğer şirketlerden daha uygun olduğunu düşünüyor.

Metaverse alanına ilgi de oyunların bu konuya entegrasyonu da gün geçtikçe artıyor. Nintendo of America’da 2006 yılından 2019 yılına kadar başkanlık eden Reggie Fils-Aimé, Nintendo ve Sony gibi oyun şirketlerinin sahip oldukları deneyim nedeniyle metaverse yarışına liderlik etmek için daha uygun ve donanımlı olduğuna inanıyor.

Yahoo Finance tarafından gerçekleştirilen bir röportajda konuşan Fils-Aimé:

Eğlenceli ve ilgi çekici şekilde sunulduğu taktirde [Metaverse’e] oyun şirketleri tarafından yön verileceğine inanıyorum. Metaverse’in insanların yaşamak isteyeceği bir deneyim olduğuna inanıyorum.

Sony gibi şirketler, şirketin iş planına metaverse’i çoktan yerleştirdi. Sony geçmişte “çeşitli işleri ve oyun teknolojisindeki uzmanlığı tarafından sağlanan benzersiz güçlerden yararlanmayı, metaverse alanında yeni eğlence deneyimleri yaratmayı” amaçladığını belirtmişti.

Microsoft da ayrıca Activision’ı satın alarak metaverse alanına girmek istediklerini açıklamış, bu nedenle bu alanda yaşanacak rekabet şimdiden kızışmış durumda.

Bunun yanında Fils-Aimé, gelecek için metaverse’e odaklanmak önem arzetmekle beraber, oyun şirketlerinin amacının tüketiciler için ilginç ve eğlenceli içerik sağlamak olduğunu belirtti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

TRON (TRX) Mayıs Ayının En İyi Performansını Gösterdi

BNB Chain Yol Haritasını Güncelledi