içinde

Oyun Oynayarak Para Kazanmak Mümkün! Splinterlands Nedir?

Splinterlands

Magic the Gathering, Pokemon, Yu-Gi-Oh, Hearthstone, Gwent… Bu saydıklarımız dünyayı kasıp kavuran fantezi kart oyunlarından yalnızca bazıları. Dungeons & Dragons efsanesi ile moda olan ve on yıllardır gündemden düşmeyen fantezi rol yapma oyunları oyun endüstrisinde her sene büyüyen bir hacimle adından söz ettirmekte. Tüm oyun dünyasını kasıp kavuran NFT ve Blockchain altyapısının ise yapısı itibariyle ilk olarak kart oyunlarında görüleceği aşikar. Özellike bu kart oyunlarından Splinterlands, uzun yıllardır Steem altyapısı üzerinden oynanmakta olan başarılı bir fantezi kart oyunu olarak dikkat çekiyor.

Splinterlands’i yukarıda saydığımız efsanelerden ayıran en temel özelliği, oyuncularına eğlenirken para kazanma olanağı sunması. Aslında bir süredir NFT ve Blockchain entegrasyonunun amatör oyunculara dahi e-sporcu gibi oynadıkları oyunlardan para kazanma olanağı tanınacağı konuşuluyordu. Ancak kamuoyunda tanınan bir takım NFT/Oyun projeleri para kazanma imkanını yalnızca çok mesai harcanarak ve ciddi bir yatırım yapılarak tanıyor. Splinterlands ise 2018’den bu yana Steem üzerinden Blockchain altyapısını kullanarak oyunculara sıfır yatırımla para kazanma olanağı sağlayarak rakipleri karşısında ön plana çıkıyor.

Splinterlands, oyuncuların oyun deneyimlerinde daha fazla kontrol ve özgürlüğü hak ettiğine inanıyor. Bu sebeple, oyuncuların istedikleri gibi kart ticareti yapmalarına, oyunu istedikleri zaman oynamalarına ve oynarken kazanmalarına olanak tanıyan bir oyun olarak inşa edildi.

Çoğu kart oyununun aksine Splinterlands maçlarının her biri yalnızca birkaç dakika sürüyor. Bu da gün içinde meşgul olanların bile oyuna vakit ayırıp ilgilenebileceği anlamına geliyor. Ayrıca, oynanılan her maçta kurallar değişiyor. Böylelikle oyunu sizden saatlerce fazla oynayıp ezberleyenlere veya kart kombinasyonlarını Google’dan aratıp kopya çekmeye çalışanlara karşı dezavantajlı olmuyorsunuz. Oyunun mantığı tamamen hızlı ve mümkün olduğunca adil bir oyun deneyimi tanımak.

Oyunun yegane kuralı şu: rakibinizden daha iyi bir takım seçmek için koleksiyonunuzdaki tüm kartlar hakkında derin bir bilgiye sahip olmalısınız. Böylelikle hem oyun oynama yeteneğinizi geliştirerek hem de geliştirdiğiniz bilgi seviyesi ile daha kaliteli kartlar edinerek rekabet ve yarışma heyecanını yaşayabiliyorsunuz.

Splinterlands bugüne kadar oyunculara değeri milyon doları aşan nakit ve ödül kartları ve güçlendirici paketler vererek bu oyun üzerinden para kazanmak isteyenleri tatmin etti. Bu pazarın büyümesiyle Splinterlands ve benzeri oyunlardan para kazanma imkanının daha da artacağı düşünülüyor.

Splinterlands 26 Temmuz 2021 (yarın) Pancakeswap ve Gate borsaları üzerinden likidite eklenerek satışa sunuluyor. Kontrat adresi ve bilgiler Koinsaati Resmi Twitter Hesabı üzerinden paylaşılacak. Bu süreçte oyunu oynamaya başlamak için https://splinterlands.io adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

LupoCrypto tarafından yazıldı.

TrustFi Network

TrustFi Network Projesinin İlk Alpha Projesi Ağustos Ayında Duyurulacak

Kriptopara, Bitcoin

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu?