in , ,

Ownera Nedir?

Ownera, küresel finans endüstrisini birbirine bağlayarak dijital bir özel pazar meydana getirmeyi amaçlar. 

Ownera, finansal kurumların müşterileri arasında dijital ticareti arttırma misyonuyla hareket eder. Tüm platformları birbirine bağlamak için açık kaynaklı merkeziyetsiz bir protokol olan FinP2P’yi geliştiren Ownera, bu projeyi tasarlarken 70 finans kurumu ve FinTech’ten oluşan bir gruba liderlik etmiştir.

Kaynak: https://ownera.io/product/

FinP2P çalışma sistemi belirli özelliklere sahip üç sütundan oluşuyor.

Birincil Dağıtım: FinP2P ağı üzerinden ihraç edilen varlıklar, yatırım belgeleri, fiyatlandırma bilgileri ve düzenleyici sertifikalar dahil olmak üzere bir yatırım kararı vermek için gereken tüm bilgileri taşır. Bir yatırım yapıldığında işlemin ödemesi eşzamanlı olarak gerçekleşir.

İkincil Likidite: FinP2P ağı, ağ node’ları arasındaki ikincil işlemleri kolaylaştırmak için Indications of Interest’i (IOI’ler) destekler. Satın alma ağ genelinde yayınlanabilir ve uygun yatırımcılar tarafından taraflar arasında çeşitlendirilebilir.

Teminatlandırma: Varlıklar, borç vermeyi ve ödünç almayı desteklemek ve marj yükümlülüklerini yerine getirmek için FinP2P ağı üzerinden teminat olarak kullanılabilir.

Ownera, dünyanın en büyük çevrimdışı pazarını dijitalleştirmek için finansal sektörünü FinP2P teknolojisi ile bir araya getirdi. FinP2P, birden çok distributed ledger (DLT) alt pazarını birbirine bağlayan bir yönlendirme ağıdır. Kurumların varlıkları paylaşmasına olanak tanırken açık API’leri kullanarak atomik işlemleri yönlendirebilir. Ownera uzun vadede gerçek zamanlı işlemler ve ikincil piyasa likiditesine erişim ile dünya çapında varlıkları ve yatırımcıları bir araya getirmeyi amaçlar.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

BTC

Haftalık Glassnode Verileri Bitcoin için Ne Diyor?

Trust Wallet Cüzdanınızı OpenSea’ye Nasıl Bağlarsınız?