içinde ,

Otherside Mint’i Sırasında Neler Yaşandı?

Otherside metaverse arazi satışı 30 Nisan tarihinde gerçekleşti ve arazi NFT’leri dakikalar içinde tükendi. Somethingisbrewing web sitesine kaydolan üyeler ve Bored Ape Yacht Club veya Mutant Ape Yacht Club NFT sahiplerinin katıldığı Otherside etkinliğinde her bir arsa 305 ApeCoin (APE) değerindeydi. Ancak bazı on-chain verilerine göre yüksek kullanıcı ve işlem sayısı, Ethereum (ETH) ağındaki gaz ücretinin bir hayli yükselmesine neden oldu. Bazı kullanıcılar 5.000 doları aşan gaz ücretleriyle karşılaştılar.

Bununla birlikte, Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonunun yaratıcısı Yuga Labs’in “Otherdeed” olarak adlandırılan Otherside Metaverse arazileri OpenSea’de bu yazının yazıldığı sırada 4,3 ETH (anlık olarak yaklaşık 12.000$) taban fiyatı ile satılmakta.

Mint Sırasında Neler Yaşandı?

Tartışmalara sebep olan Otherside etkinliğinde bazı kullanıcılar 5.000$’a varan yüksek gaz ücretleriyle karşılaştılar. Bu meblağdaki gaz ücretini ödemeyi göz alanların bazıların işlemleri başarısız oldu.  Reddit’te açılan bir başlığa göre suçun Ethereum ağından ziyade sorunun Otherside kontratlarında olduğunu iddia etti.

Bir başka tartışma konusu ise NFT sözleşmelerinde temel gaz optimizasyonlarının kullanılmaması. Zira Yuga Labs ve BAYC, bu yöntemi kullansalardı, mint’e katılan kullanıcılara yaklaşık 80 milyon dolar gaz ücreti tasarrufu sağlayabileceği iddia edildi.

Bu tartışmaların üzerinde resmi Yuga Labs Twitter hesabı, ApeCoin’in düzgün bir şekilde ölçeklendirmek için ileride kendi blok zincirine geçeceğini açıkladı.

Otherside NFT mint etkinliği tarihin en büyüklerinden biri haline geldi. Yuga Labs, metaverse projesi Otherside’da gerçekleşen sanal arazi satışlarından 285 milyon dolar kâr elde ettiğini açıkladı.

ApeCoin (APE) ise Otherside etkinliğinin ardından düşüşe geçti. 28 Nisan tarihinde yaklaşık 27,45$ seviyesine hızla yükselen APE, bu yazının hazırlandığı sırada 15,17$’dan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Epic War (EWAR) Nedir?

Geçtiğimiz Hafta Kripto Para Piyasasında Neler Oldu? | 02.05.22