in ,

Osmosis (OSMO) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

Cosmos SDK ile oluşturulmuş otomatik piyasa yapıcı Osmosis nedir ve nasıl satın alınır?

Osmosis (OSMO), tümü IBC üzerinden güvenilir bir şekilde bağlanmış ve Cosmos ekosisteminde geliştirilmiş merkeziyetsiz bir borsadır. Ayrıca Osmosis, Ethereum ve Polkadot ekosistemlerinden köprülenmiş IBC dışı varlıklar da sunar.

Ekibi ve Yatırımcıları

Osmosis, Cosmos ekibinin üyeleri tarafından başlatıldı. Proje ekibinde Tendermint’ten Sunny Aggarwal ve Dev Ojha, Interchain Wallet Keplr’den Josh Lee ve Tony Yun bulunuyor. Osmosis’teki yatırımcılardan biri, Uniswap, Maker ve Coinbase gibi sayısız blok zincirinde ve protokolünde hisseleri olan dijital varlık yatırım şirketi olan Paradigm’dir.

Avantajları

Osmosis, Ethereum ve Bitcoin de dahil olmak üzere tüm zincirleri IBC üzerinden birbirine bağlayan zincirler arası yerel bir DEX ve ticaret paketi oluşturmayı amaçlıyor. Osmosis özelleştirilebilir likidite havuzlarına sahiptir ve birkaç tokenli havuzlara likidite sağlar. Osmosis, DeFi pazarındaki aracıların fırsatları kendilerine göre belirlemelerine imkan sunar.

Osmosis, sadece likidite havuzunun kısmi mülkiyetini hesaplamak için değil aynı zamanda likidite havuzunun stratejik karar alma sürecine katılma hakkını da hesaplamak için kullanılır. Böylelikle uzun vadeli likidite sağlamayı teşvik eder ve avantajlar sunar.

Yol Haritası

Proje, kullanıcıların karmaşık yatırım stratejilerini kolayca uygulayabilecekleri ve risklerini sorunsuz bir şekilde yönetebilecekleri otomatik bir yatırım merkezi olmayı amaçlıyor.

Geliştirdiği son araç olan Phase ise halihazırda var olan birçok DeFi ürününü birleştirmeye yardımcı olacak ve son kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştirecek. Cosmos, yalnızca Cosmos zincirlerine değil tüm zincirler ve tüm uygulamalar için kriptoda en iyi birleştirilebilirliği sağlar.

Tekonomisi

OSMO, projesinin yönetişim ve yardımcı program tokenidir. OSMO, protokolün toplam arzı 1 milyar olan yönetişim tokenidir. Başlangıçta, airdrop alıcıları arasında eşit olarak bölünmüş 100 milyon OSMO yayınlandı. Yeni çıkan tokenler, staking ödüllerine %25, geliştiriciler için %25, Likidite madenciliği teşviklerine %45, topluluk havuzuna %5 olacak şekilde dağılması planlanıyor.

Nasıl Satın Alınır?

OSMO almak oldukça basittir. Binance, MEXC, XT.COM, Deepcoin, Bitrue ve BingX borsalarında listelenen bu varlığı borsalar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Lido DAO (LDO) 2023 Vesting Takvimi

P00LS Nedir ve Nasıl Satın Alınır?