içinde ,

Orta Vadeli BTC/USD Dip Alıcıları 40.000 Doları İzleyecek

Bloomberg’in haberine göre, Bitcoin (BTC) boğaları bu yıl kripto fonlarının yaklaşık 1 milyar dolarlık bir girişe tanıklık edebilir. Bu bilgi portföy ve hisse senedi uzmanı Jamie Douglas Coutts tarafından yazılan “piyasalar için işlevler” makalesinden alındı. Bu ekstra katılımın bir kısmı, GrayScale Trust’ın kripto para birimlerine yatırım yapmak için alternatif fırsatlar ortaya çıktıkça prim çekiciliğini kaybettiği anlamına geliyor. GrayScale Trust, dünyanın en büyük BTC fonuna sahip ve SEC’e rapor veren ilk yatırım aracıdır.

Geçen hafta yapılan bir JP Morgan anketi, kurumsal yatırımcıların %78’inin kripto para birimlerine yatırım yapmayı planlamadığını ortaya koydu. Ancak, ankete katılanların yarısından fazlası kripto para sektörünün var olmaya devam edeceğine inanıyor. Katılımcılar 1500 farklı kurumu temsil etmektedir. Ankete katılanların sadece %21’i Bitcoin’in “geçici bir moda” olduğunu düşünüyor. Giderek daha fazla Bitcoin ETF’si kullanılabilir hale geldikçe, bu perakende yatırımcıların kriptolara olan ilgilerini ifade etmek için gittikçe daha fazla seçeneğe sahip olacağı anlamına gelecektir. Ayrıca, PayPal ve Tesla gibi şirketler ilgi ve katılımlarını göstermeye devam ettikleri sürece yeni alıcılar gelmeye devam edecektir. Bitcoin’deki bu son ralli, bu konuda daha güçlü kalma duygusuna sahip. Ancak piyasalarda hiçbir yatırım kesin olarak tanımlanmamaktadır.

BTCUSD

Kaynak: FXSTREET

Orta vadeli dip alıcıların bakacağı önemli bir alan, günlük grafikteki 100 EMA’nın yeniden test edilmesidir. Bu yaklaşık 40.000 dolarlık seviyeye ve 200EMA’nın altına yerleştirilebilir. 200EMA’nın kırılması durumunda ve bir sonraki büyük destek 20.000 dolar seviyeleri olabilir.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da hem "co-founder hem de chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Polygon

Polygon, Neden Ethereum OG Desteği Alıyor?

AMM, Teknoloji

NFT Nedir? 4 Adımda Token Koleksiyonculuğu Ve NFT Rehberi