in , , ,

ORC20 Nedir?

BRC20’den sonra ORC20 adlı yeni bir standart tanıtıldı. ORC20 nin BRC20’ye kıyasla pek çok avantajı bulunuyor.

ORC-20, popüler ordinal tokeni olan BRC-20’nin özelliklerini geliştirmek için tasarlanmış Bitcoin ağındaki kullanıcı dostu bir standarttır. BRC-20 ile geriye dönük olarak uyumlu olmasıyla birlikte uyarlanabilirliğin, ölçeklenebilirliğin ve güvenliğin iyileştirilmesi ve çeşitli harcamaların ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

Ordinal tokenler, Rodarmor tarafından tanıtılan dijital eserlerdir. Bitcoin ağında çeşitli veri türlerini taşıyabilirler. BRC-20, Domo tarafından kullanılan token standardıdır. Tokenler, ordinal varlıklar kullanılarak dağıtılabilir, basılabilir ve aktarılabilir.

ORC-20’nin BRC-20‘ye kıyasla sunduğu temel avantajlar aşağıdaki tweet bağlantısında detaylı ele alınmıştır:

ORC-20 projesinin daha geniş bir şekilde benimsenmesi için bu kavram tasarlanmıştır. Dağıtım olayıyla yeni ORC-20’yi dağıtıp veya mevcut BRC-20’ye taşıyabilirsiniz. Mint etkinliği ile mint ORC-20 tokenleri kazanabilirsiniz. Transfer etkinliği ile ORC-20 tokenleri gönderebilirsiniz. Yükseltme seçeneği ile mevcut ORC-20’yi yükseltebilirsiniz.

Bununla birlikte, ORC-20 deneysel bir projedir ve bu standartla oluşturulan tokenlerin herhangi bir değere veya faydaya sahip olacağına dair bir garanti sunulmaz. Bu nedenle, kullanıcıların ORC-20’yi kullanmadan önce dikkatli olmalı ve kendi araştırmalarını yapmaları önerilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

LimeWire (LMWR) Listelenmeye Başladı!

DRC20 Nedir?