içinde ,

Orakuru (ORK) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Orakuru merkeziyetsiz bir oracle projesidir. Binance Smart Chain ağında kurulmuştur. Blokzincire gerçek dünya verileri sağlayarak blokzincirin daha iyi çalışmasına olanak tanır.

Orakuru blokzincire gerçek dünyadaki fiyat verilerini sağlamak üzere oluşturulmuştur. Bu verilerle DApp’leri daha da güçlendirmek için feedleri kullanırlar. Merkeziyetsiz borsalarda, tahmin pazarlarında, sigortalarda, lending işlemlerinde ve daha fazlasında zincir için verileri kullanılabilir hale getirir.

Orakuru neden bir oracle projesidir? Çünkü oracle olmadan blokzincirler ve akıllı sözleşmeler ağ dışındaki verileri kontrol edemezlerdi. Sözleşmelerin doğru uygulanabilmesi için ağ dışı verilerin güvenilirliği önem arz eder. Blockchain oracleları zincir dışı ve zincir üstü veri akışı sağladıkları burada devreye girerler.

orakuru

Oracle’lar, akıllı sözleşmenin erişimini ve işlevselliğini genişlettikleri için blockchain ekosisteminde hayati öneme sahiptir. Akıllı sözleşmeler, verilere yalnızca kendi ağlarının içinden erişebilecekleri için, blockchain oracle’ları olmadan minimal bir faydaya sahip olacaktır. Blokzincirlerinin küresel olarak benimsenmesi için, akıllı sözleşmeler ve dış dünya arasında iletişimi sağlayan güvenli bir platform çok önemlidir. Akıllı sözleşmeler, blokzincir oracle’ları olmadan yalnızca kendi ağlarında bulunan bilgilere dayanmak zorunda kalacak ve bu da yeteneklerini önemli ölçüde kısıtlayacaktır.

Orakuru işte burada devreye girecektir. Binance Smart Chain kabiliyetini daha da genişletmek için doğru ve zamanında veriler sunmayı amaçlamaktadır.

Orakuru (ORK) Token Nedir? Nasıl Satın Alınır?

ORK token Binance Smart Chain ağında işlem göre BEP20 Tokenıdır. Token’ın toplam arzı 45,809,095. Seyreltilmiş piyasa değerine baktığımızda 168,694,194 USD’dir. Yazıyı kaleme aldığım anda fiyatı 2.30 USD’dir.

ORK token PancakeSwap üzerinden satın alınıyor. Bunun için trust wallet ya da metamask cüzdanınızı PancakeSwap’a bağlayarak işlem yapabilirsiniz. Trust wallet için bu yazımıza tıklayarak nasıl işlem yapıldığını öğrenebilirsiniz. Metamask için ise buraya tıklayarak ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Token contract adresi: 0xCed0CE92F4bdC3c2201E255FAF12f05cf8206dA8

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

blockchain, akıllı ev

Blockchain Akıllı Evlerle Birlikte Nasıl Hayatımıza Girecek?

Sorare

Sorare Rehberi: Fantezi Futbol NFT Platformu