in ,

Optimism, 587 Milyon Dolar Değerindeki OP Tokenlerin Kilidini Açacak

31 Mayıs’ta 386 milyondan fazla OP tokeninin kilidinin açılması planlanıyor ve bunun toplam dolaşımdaki arzı iki katından fazla artırması bekleniyor. 

Mevcut fiyatlarla 587 milyon dolar değerinde olan 386 milyondan fazla Optimism (OP) tokeninin, erken katkıda bulunanlar ve yatırımcılar için ilk vesting dönemi sona erdiği için 31 Mayıs’ta kilidinin açılması planlanıyor ve bu da aşağı yönlü fiyat baskısı endişelerine yol açıyor. 

Optimism

31 Mayıs yani bugün OP kilidinin açılması, bu yılın planlanan en büyük kilit açma etkinliklerinden biri. Mevcut toplam dolaşımdaki arzı 335 milyon OP tokenden ibaretken, kilit açma işlemi dolaşımdaki arzın %100’den fazla artmasına yol açabilir. 

Optimism’in en büyük tohum yatırımcıları arasında kripto girişim sermayesi firmaları Paradigm, Andreessen Horowitz (a16z) ve IDEO CoLab Ventures yer alıyor. CryptoRank’in verilerine göre tohum turuna katılan yatırım firmaları Paradigm ve IDEO şu anda ilk yatırımlarında %10.000’den fazla artış gösterdi. 

Bununla birlikte, risk sermayesi firmaları için ortalama alım fiyatının yaklaşık 0,24 dolar olduğu görülüyor, bu da şu anda firmaların toplamda %529’luk bir kazanç elde ettiği anlamına geliyor. 

Optimism, Ethereum ağındaki işlemleri ve faaliyetleri daha hızlı, daha ucuz ve daha verimli hale getirmeyi amaçlayan bir Layer-2 ölçeklendirme çözümüdür. OP, Optimism ağının yönetişim tokenidir. 

Optimism, 1 Haziran 2022’de ilk airdrop etkinliğini gerçekleştirerek ağın ilk kullanıcılarıya ilişkili yaklaşık 250.000 adrese OP tokenleri teslim etti. 9 Şubat 2023’te başka bir airdrop gerçekleştiren proje, 307.000 adrese 11 milyondan fazla OP token dağıttı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

zkSync Ekosisteminde Kullanılacak En İyi 7 Protokol

XDC Network (XDC) Nedir? Nasıl Alınır?