içinde

Opera 8 Büyük Blockchain Ekosistemini Destekleyecek

Opera

Opera; Bitcoin, Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos DAO ve IXO dahil olmak üzere sekiz büyük blockchain ekosistemini destekleyeceğini açıkladı.

Dünyanın yerleşik kripto cüzdanına sahip ilk native web3 tarayıcısının arkasındaki şirket olan Opera; Bitcoin, Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos DAO ve IXO dahil olmak üzere sekiz büyük blockchain ekosistemini destekleyeceğini açıkladı. On milyonlarca aktif Opera kullanıcısı, sekiz farklı blockchain ekosisteminden, merkeziyetsiz uygulamalardan (dApps) ve hizmetlerden yararlanabilir. Artık kullanıcılar, Polygon veya Solana dApp’lerin geniş ekosistemine veya StarkWare destekli DiversiFi ile Layer 2 DeFi’nin avantajlarına erişebilirler. Ayrıca Ronin’e erişim sağlayarak Axie’lerine göz atabilirler.

Bu güncelleme özellikle, PoS blockchain’lerine ve Ethereum Layer 2 ekosistemlerine erişimi de genişletiyor. Kullanıcılar, bu blockchain’lere giriş yaparak karbon ayak izlerini en aza indirip, Ethereum’un merkeziyetsizliğinden ve güvenliğinden yararlanıp, daha düşük fee ücretlerinden ve daha hızlı işlemlerden yararlanabilirler.

Birden fazla blockchain’in ve özellikle Layer 2’lerin entegrasyonu, Opera’nın zincirden bağımsız kalma, milyonlarca kullanıcıyı Web3’e sorunsuz bir şekilde entegre etme ve bunu çevreye duyarlı bir şekilde yapma hedeflerinde kilit bir öneme ve stratejiye sahip. Opera üst düzey yöneticilerinden Jorgen Arnesen, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“2018’de Web3 alanına başladığımızdan bu yana, kriptonun kavram kanıtlamadan kitlesel benimsenmeye doğru evrimini hızlandırmak için en popüler ve son teknoloji blockchain’ler ve web3 alan adı sağlayıcılarıyla ortaklıklar kuruyoruz. Sonuç olarak, Web3 yaygın bir web teknolojisi olma yolundadır ve kullanıcıların onunla etkileşimde olduklarını bilmeleri gerekmeyecektir. Üstün bir kullanıcı deneyimi ve gerçek bir fayda elde etmeleri gerekiyor.”

Ocak 2022’nin ortalarında Opera, yeni Crypto Browser Project’in ilk halka açık beta sürümünü mobil ve masaüstünde yayınladı. Crypto Browser Project, hepsi bir arada ve tamamen özel bir Web3 deneyimi sağlar. Opera ilk olarak entegre bir kripto para cüzdanı ve temel Web3 desteğine sahip ilk web tarayıcısını 2018’de başlatmıştı. Buna rağmen yerleşik bir dApp desteği, kripto cüzdanı ve Crypto Corner’ı içeren Crypto Browser Project, yeni nesil web’in evrimini hızlandırmak amacıyla özel bir Web3 tarama deneyimine doğru yeni bir yolculuğun başlangıcını işaret etti. Şimdi ise hayata geçiriliyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

LayerZero Labs, Omnichain Crypto Networks Oluşturmak için 135 Milyon Dolar Topladı

LaunchBlock (LBP) ve Conflux (CFX) KuCoin’de Listeleniyor: LBP ve CFX Nedir?