içinde

OpenSea’ye Yeni Yatırım

2021’de NFT, dünyanın bakış açısının daha sağlam biçimde değiştiğini ve ekonominin temel taşlarından biri haline gelebilecek kadar önemli olduğunu gösterdi. Bu sistemin kullanıcılara dijital ürünler üzerinde daha büyük bir özgürlük ve daha kesin bir mülkiyet hakkı sağlamasının yanında geliştiricilere de çok daha güçlü ve gerçek bir ekonomik değer yaratacak araçlar geliştirme imkânı sunmaktadır. OpenSea’nin bu durumdaki vizyonu ve görevi ise, dünyanın en güvenilir ve en büyük NFT pazarı olmaktır.

OpenSea dilinde yeni yatırım haberini sizinle paylaşıyoruz;

Bu hedefe daha kısa sürede varabilmek adına C serisi 300 milyon $’lık bir yatırım alarak toplam şirket değerimizi 13,3 milyar $’a kadar çıkarttık. Paradigm ve Coatue yeni ve hali hazırda var olan yatırımcıların olduğu bu katılımı yönetirken, bizimle birlikte aynı yolda yürüyecek olan partner şirketlerimizle birlikte çalışmak için can attığımız söylemeliyiz!

INO

Bu yatırım özelinde 4 farklı hedefimiz bulunmakta:

  • Ar-Ge faaliyetleri
  • Müşteri desteğini ve güvenini önemli ölçüde arttırmak
  • NFT ve Web3.0 alanında kayda değer yatırımlarda bulunmak
  • Takımımızı genişletmek

Ar-Ge Faaliyetleri ve Kullanıcı Deneyimi

NFT’lerin çok daha kapsamlı bir topluluğa hitap etmeye başlamasından sonra Shiva Rajaraman ile Üretimden sorumlu başkan yardımcısı olarak çalışmaya başladık. Kendisi daha önce Meta’da çalışmaktaydı ve oradan önce de YouTube, Spotify ve WeWork’de çalışmalar yapmaktaydı.

Şu an ekip olarak NFT pazarına girmek için aşılması gereken engelleri olabildiğince kaldıracak geliştirmeler ve yenilikler üzerinde çalışarak blockchain’in karmaşık yapısını daha da basitleştirmeyi hedefliyoruz. Bunun yanında çoklu zincir desteği ve kullanıcıların NFT’lerini çok daha kolay bulup sergileyebilecekleri farklı kullanıcı ara yüzleri de tasarlama hedefindeyiz.

Güvenilirlik ve Emniyet Güncelleştirmeleri

Aktif olarak kullanıcılarımızın daha emniyetli ve güvenli bir şekilde marketimizi kullanması için çalışıyoruz. Bu konuda hem üretim hem de teknik geliştirme ve yenilikler ile kullanıcılarımıza daha güzel bir deneyim yaşatmak istiyoruz. Bunların yanında şu an 60 kişiden fazla çalışanımızın bulunduğu müşteri desteği ekibimizin personel sayısını 2022 sonuna kadar en az iki katına çıkartmayı hedefliyoruz.

Topluluk Yatırımları

NFT ekosistemini geliştirmek için özellikle 2021’in son çeyreğinde NFT sanatçılarını ve yaratıcılarını direkt olarak destekleyebileceğimiz büyük bir programı hayata geçirdik. Buradaki hedefimiz NFT ekosistemini çok daha hızlı bir şekilde kalkındırmak için sanatçı ve yaratıcılara fonlar sağlamaktır. Sonucunda şu andan kat kat iyi olacak bir ekosisteme sahip olacağımıza inanıyoruz.

Kaynak: OpenSea Blog

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ömer Burak Göktaş tarafından yazıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesinde 4. sınıf Mekatronik Mühendisliği öğrencisi. 2020'de kripto para piyasalarıyla tanışmasından beri araştırıp inceleyen, özellikle blockchain teknolojisini ve geleceğimize yaratacağı etkiyi anlamaya yoğunlaşmış biri.

Kripto

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 7 Ocak 2022

Monster Galaxy Kurucusu ve CEO’su James Cao ile AMA Etkinliği