içinde

OpenSea, Seaport’u Duyurdu! Seaport Nedir?

En popüler NFT pazar yerlerinden biri olan OpenSea, yeni bir platform ile karşımıza çıkıyor. Seaport…

20 Mayıs Cuma günü OpenSea, yeni bir web3 NFT Pazar yeri Seaport’u tanıttı. Tanıtımı yapılan bu yeni platform sadece OpenSea değil, tüm geliştiriciler, içerik oluşturucuları ve koleksiyonerler bu platform üzerinde geliştirmeler yapabilecek.

Seaport, satıcılar ile alıcılar arasında yapılan anlaşmaları kolaylaştıran bir platform oluşturarak standart NFT ticareti modeline farklı bir yaklaşım getiriyor.

Platforma göre, bir kullanıcı bir NFT karşılığında “bir dizi ETH / ERC20 / ERC721 / ERC1155 ürünü ödemeyi kabul edebilir”, bu da bir ödeme yöntemi olarak bir token kombinasyonunun takas edilebilmesi anlamına geliyor.

Ayrıca Seaport kullanıcıları, bir NFT’ye teklif verirken söz konusu NFT’deki belirli özellikleri veya bir koleksiyonda gibi hangi kriterleri istediklerini belirtebilecek. Platform, miktarı orijinal teklifin miktarını geçmediği sürece bahşiş vermeyi de destekleyecek.

“OpenSea, Seaport protokolünü kontrol etmiyor veya işletmiyor – bu paylaşılan protokolün üzerine inşa eden birçok kişiden sadece biri olacağız. Benimsenme büyüdükçe ve geliştiriciler yeni kullanım alanları yarattıkça, birbirimizi güvende tutmaktan hepimiz sorumluyuz.”

OpenSea, yeni deneyimler sunmak için NFT aggregator’ı Gem’i satın almıştı. Seaport duyurusu ise bu gelişmenin ardından açıklandı. Yeni sistemin, genellikle çok fazla gaz ücreti gerektiren ancak bir yandan da gereksiz olan transferleri ortadan kaldırdığını ve “yeni ve verimli işlemlere” izin verdiğini ekledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 22 Mayıs 2022

BTC

Dave the Wave’nin Bitcoin Fiyat Tahmini!