içinde ,

OpenSea, Nisan’da Solana NFT’lerini listeleyecek

Aylarca süren söylentilerin ardından, önde gelen NFT pazar yeri OpenSea de Solana blokzincirinde mint’lenen NFT’leri destekleyeceğini doğruladı.

OpenSea, resmi Twitter hesabında yayınlanan kısa bir video ile duyurusunu yaptı. OpenSea’nin videosu, Web3’te tutulan en iyi sır açıklamasıyla paylaşıldı. Videoda, Solana desteğinin nisan ayında geleceğini belirtiyor. Bununla birlikte nisan ayı için spesifik bir gün verilmedi.

Diğer taraftan OpenSea’nin tanıtım videosunda, Solana Monkey Business, Aurory, Boryoku Dragonz, Catalina Whale Mixer ve Degenerate Ape Academy gibi Solana’da öne çıkan koleksiyonlardan NFT’ler gösteriliyor.

Solana, birçok koleksiyonuyla ve 1,5 milyar dolarlık tahmini piyasa değeri ile Ethereum’un ardından en büyük ikinci NFT ekosistemidir. Solana’nın NFT ekosistemi, Solana Monkey Business, Degenerate Ape Academy ve Aurory gibi koleksiyonların ardından hızla büyüdü. Solana, Ethereum’un ana ağından daha hızlı, daha ucuz ve daha enerji tasarruflu işlemler sunmaktadır.

Solana’nın OpenSea’ye potansiyel entegrasyonunu gösteren ilk söylentiler, ocak ayında ortaya çıkmıştı. Solana, Ethereum, Polygon ve Klaytn’den sonra NFT’leri OpenSea’da ticaret yapabilen üçüncü layer 1 ve dördüncü blokzinciri ağı olacak. 

The Solana Monkey Business hesabı, “monkees yelken açıyoruz” açıklamasıyla, OpenSea’nin videosunu alıntıladı. 

Gelişmelerin ardından Solana’daki en büyük NFT pazarı olan Magic Eden, “bring it” şeklinde bir tweet attı. 

OpenSea’nin genişlemesi, Solana NFT’leri için lider pazar yeri olan Magic Eden için bir meydan okuma olabilir. Magic Eden, geçtiğimiz hafta %90’ın üzerinde pazar payıyla Solana NFT satışlarına hakim durumda. İşlem ücreti Magic Eden’da %2 iken OpenSea’de %2,5. 

Solana kullanıcılarının NFT ticareti yapabileceği platformlar arasında şu ana kadar Magic Eden, Solanart ve SolSea bulunuyordu. Kullanıcılar bu duyuruyla birlikte, NFT’ler için en büyük pazar yeri olan OpenSea’de yeni bir ticaret alanına sahip olacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Bitcoin (BTC) Yükselişleri Devam Edecek mi? I 30.03.2022

Ape Coin (APE) ve Shiba Inu (SHIB) Fiyat Analizleri I 30.03.2022