in

OpenSea İyileştirmeleri: Doğrulama ve Copymint Önleme

Yeni güncellemeler ve gelişmeler hakkındaki OpenSea duyuru metnini sizler için tercüme ettik.

OpenSea’de, daha fazla insanı NFT dünyasına davet etmek için 24 saat çalışıyoruz. NFT ekosistemi gelişmeye devam ederken, taklit ve intihal, bu alana olan güveni engelleyen sorunlar. Buradaki çabalarımız sadece bir başlangıç olsa da OpenSea’de özgünlüğü iyileştirmeyi amaçlayan birkaç değişikliği duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

Değişikliklerimiz iki alanı kapsıyor:

  1. Doğrulamaya uygun içerik oluşturucuların sayısını artıran güncellenmiş bir hesap doğrulama ve tahsilat rozeti sistemi.
  2. “Copymint” (gerçek NFT içeriklerinin kopyaları) durumlarını tanımlamaya, kaldırmaya ve önlemeye yardımcı olacak otomatik bir sistem.

Doğrulama Sürecindeki Güncel Yaklaşım

Hesap doğrulama ve tahsilat rozeti, özgün hesapları ve içeriği daha belirgin bir şekilde ortaya çıkararak hem içerik oluşturuculara hem de koleksiyonculara yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Ancak doğrulama ve rozet için uygunluğun belirsiz olduğunu ve sürecin yavaş ilerlediğini öğrendik. Bu yüzden sistemde dört yeni değişiklik yapıyoruz:

  1. Doğrulamaya uygun içerik oluşturucuların sayısını artıran, davete dayalı bir sisteme geçiş. Başlangıç ​​olarak, en az 100 ETH hacminde bir koleksiyona sahip herhangi bir hesap, doğrulama başvurusunda bulunmak üzere davet edilecek.
  2. Doğrulanmış hesapların, ilgi gören koleksiyonlar için rozet talep etmesine olanak tanıyan güncellenmiş bir koleksiyon rozeti süreci. (Rozetler en az 100 ETH değerindeki koleksiyonlar için uygun olacak ancak uygunluk kriterleri yakında genişletilecek.)
  3. İçerik üreticileri kendi profil sayfalarında bilgilendiren, hesap doğrulama ve koleksiyon rozeti oluşturma sürecinde onlara yol gösteren yeni, sadeleştirilmiş, ürün içi deneyim.
  4. Hesap doğrulama ve tahsilat rozeti başvurularına 7 gün içinde yanıt verecek özel bir müşteri destek ekibi.

Lütfen bu değişikliklerin ileride uygulanacak olduğunu unutmayın. Yani, şu anda doğrulanmış olan projeler, mevcut doğrulamalarını kaybetmeyecekler.

Bunlar sadece başlangıç. Dolandırıcıları sistemden uzak tutarken gerçek içerik yaratıcıların hesabının doğrulanabileceği bir geleceğe kendimizi adıyoruz.

OpenSea’deki Copymint’leri Azaltma

Copymint’ler, OpenSea topluluğunun özgün içeriği güvenle bulmasını zorlaştırabilen önemli bir sorundur. Diğer yandan, inanılmaz toplulukların önemli ölçüde katkı sağlayan remikslerle bir araya geldiğini gördük ve bu yaratıcılıkları gelişmeye teşvik etmek istiyoruz.

Copymint’lerin önüne geçmek ve bu önemli ölçüde katkı sağlayan remikslerin gelişmesini sağlamak konusunda kararlıyız. Bugün, bu amaca yardımcı olacak iki parçalı sistemi duyuruyoruz:

  1. Görüntü Tanıma Teknolojisi – Yeni kopyalama önleme sistemimiz, OpenSea’deki tüm NFT’leri (yeni oluşturulanlar dahil) taramak için bilgisayarlı görme teknolojisini kullanır. Sistem daha sonra bu taramaları, en çok kopyalanmış koleksiyonlardan bazılarıyla başlayarak, bir dizi özgün koleksiyonla eşleştirir. Görüntüdeki çevirmeler, döndürmeler ve diğer permütasyonlar da aranır. Önümüzdeki aylarda bu ayarları genişletecek ve algılamayı iyileştirmek için modellerimizi sürekli olarak eğiteceğiz.
  2. Atanmış Kişi İncelemesi – Görüntü tanıma teknolojisinin çalışması için, kaldırma önerilerini gözden geçirebilecek ve modellerimizi sürekli olarak eğitebilecek deneyimli kişiler görevlendireceğiz.

Bu sistemle, uzun vadeli hedefimiz iki yönlüdür: ilk olarak, topluluğumuzun yardımıyla, OpenSea’deki tüm mevcut kopyaları ortadan kaldırmak; ve ikincisi, yeni kopyaların ilk etapta görünmesini önlemeye yardımcı olmak. Bunlar dışında, belirlenmiş copymint koleksiyonlarını kaldırma sürecini zaten başlattık ve önümüzdeki birkaç hafta içinde kaldırma sürecimizi aşamalı olarak artıracağız.

Bu programları ve ürünleri OpenSea’nin deniz feneri olarak görüyoruz. Yaratıcıları ve koleksiyoncuları korumaya yardımcı oluyor ve topluluğumuzun NFT’ler dünyasında güvenle gezinmesini sağlıyoruz. Birlikte, bu değişikliklerin orijinal içeriği yükselterek ve intihal edilmiş çalışmaları kaldırarak NFT ekosistemine olan güveni aynı anda artırdığına inanıyoruz.

Çalışmalarımız devam ediyor ve daha yapacak çok işimiz var. Ancak kendimizi sürekli iyileştirmeye adadık ve topluluğumuzun bu çabalarla ilgili geri bildirimlerini memnuniyetle karşılıyoruz.

Kaynak: OpenSea

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Tokenize Hisse Senetleri Piyasaya Hacim Kazandırabilir Mi?

Terra, LUNA

Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon Yeni Planı Açıkladı!