içinde , ,

OpenSea, Ethereum Merge’ü Desteklediğini Duyurdu

NFT pazar platformu olarak bilinen OpenSea, 31 Ağustos’ta Ethereum Merge’e yönelik tweet paylaşımı yaptı. Bu tweet’lerde, OpenSea ağında yalnızca Ethereum PoW NFT’lerini destekleyeceğini söyledi. 

Opensea Ethereum Merge için Hazırlık Yapıyor

OpenSea 31 Ağustos’ta Ethereum Merge için hazırlık sürecini açıkladı. Ethereum PoS konsensüsüne geçtiğinde, platformun yalnızca yükseltilmiş Ethereum yan zincirindeki NFT’leri destekleyeceğini belirtti. Bununla birlikte herhangi bir potansiyel fork üzerinde spekülasyon yapmadığının altını çizdi. Fakat sonraki süreçte oluşan herhangi bir potansiyel fork’lu NFT’yi desteklemeyeceğini vurguladı. 

OpenSea, platformun Ethereum’un proof-of-stake konsensüsüne geçişini desteklemeye kararlı olduğunu tweetledi. Buna yönelik olarak yaklaşan geçişin sorunsuz ilerlemesini sağlamak için hazırlıkların devam ettiğini ekledi. Ekip herhangi bir sorun öngörmese de Ethereum Merge’ü izlemeye ve yönetmeye devam edeceğini söyledi.   

OpenSea haricinde ChainLink protokolü de Ethereum Merge’e bağlılığını taahhüt etmişti. Yapılan açıklamalarda, Merge’den sonra Ethereum üzerindeki işlemleri desteklemeye devam edeceğini belirtti. Fakat protokolün Ethereum PoW fork’una destek vermeyeceğini de açıkladı.  

Blok zincirinin önceki PoW konsensüsünden PoS’a geçişini işaret etmesi piyasada heyecanla beklenen bir süreçtir. Geçiş, Ethereum’un enerji tüketimini yarı yarıya azaltmasını sağlayacak. Bununla birlikte kullanıcıların NFT’leri mintlemesi ve trade etmesi için ağı daha sürdürülebilir hale getirecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu.

Mt. Gox Geri Ödemelerindeki Son Gelişmeler

ATOM, Cosmos

Cosmos (ATOM) Boğasında Yükselebilecek Projeler